• In English
  • Вже 41 ВНЗ України долучився до сертифікації енергоаудиторів, – Геннадій Зубко
    Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 травня 2019 року о 10:57

    Вже 41 ВНЗ України має право сертифікувати енергаудиторів. На сьогодні сертифіковано понад 500 осіб, але, скажу відверто, для України таких фахівців потрібно понад 5000. На цьому в прямому ефірі «5 каналу», у програмі «Інформаційний вечір», наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

    «Сьогодні в Україні відкривається величезний ринок, котрий має потребу в енергоаудиторах. Це не тільки 160 тисяч багатоповерхівок, це ще й 7,5 мільйона приватних домогосподарств, які з часом теж будуть рухатися у напрямку модернізації. Тому людина, яка має базову інженерну освіту, може отримати додаткову підготовку в акредитованих ВНЗ, які за скороченим курсом готують енергоаудиторів», – зазначив Геннадій Зубко.

    Нагадаємо, проект з підготовки енергоаудиторів на базі ВНЗ впроваджується за підтримки Уряду Німеччини та GIZ. Програма співпраці передбачає розробку спеціалістами GIZ програми тренінгів для підготовки енергоаудиторів, проведення тренінгів для викладачів-енергоаудиторів і представників університетів (до 3 викладачів-енергоаудиторів з ВНЗ, у яких створено комісії з атестації енергоаудиторів). У подальшому викладачі-енергоаудитори, які закінчили тренінги GIZ, на базі університетів впроваджують аналогічні тренінги за підтримки GIZ.