• In English
 • Визначено переможців Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича

  Журі Всеукраїнського літературного конкурсу імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!», який заснували і проводять за підтримки Держкомтелерадіо Організація українських націоналістів та Жіноче товариство імені Ольги Басараб та Олени Теліги, визначило переможців 2022 року. 

  Як зазначив голова журі конкурсу, доктор філологічних наук, літературознавець, історик літератури, поет, лауреат Шевченківської премії, професор Юрій Ковалів, цьогорічний Всеукраїнський конкурс відбувався за екстремальних обставин російсько-української війни, коли Україна в мотивованому спротиві московському окупантові виборює право повноцінного суб’єкта свого буття. Тому в поданих на конкурс роботах «сконцентровано квінтесенцію волі нації, людського життя на межі, в напружених випробуваннях і стражданнях, означено віру в історичну справедливість».

  На думку членів журі, цьогорічний Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги і Олега Ольжича засвідчує високе громадянське сумління й творчу зрілість його учасників.

  Загалом на конкурс, який проводиться у п’яти номінаціях, було подано 283 роботи. Географія учасників, крім тимчасово окупованого Криму, охоплює всі регіони України, включаючи Луганську, Донецьку, Херсонську області. Найбільше робіт надійшло з Полтавської області (34), Дніпропетровської, Київської та Одеської областей (по 24 роботи з кожної).

  Традиційно найбільше робіт (177) було подано на здобуття премії у номінації «Художні твори». Тут змагалися прозові та поетичні твори про події та учасників національно-визвольного руху; про волонтерів, добровольців, військовослужбовців, капеланів, медпрацівників, журналістів, які брали або беруть участь у російсько-українській війні.

  У номінації «Переклади поезій Олени Теліги і Олега Ольжича іноземними мовами» змагалося 25 робіт. У номінації «Документально-публіцистичні твори» - 54 роботи.

  11 робіт надійшло на конкурс у номінації «Наукові роботи». Також 16 коротких аматорських відеороликів, знятих за мотивами книг про визначних діячів національно-визвольного руху, зокрема ОУН і УПА, надійшло у номінацію «Буктрейлери».

  Більш детально на веб-сайті Держкомтелерадіо /за посиланням/.