• In English
 • Вийшла збірка успішних справ надання безоплатної правової допомоги захисникам та захисницям України, а також їхнім родинам
  Міністерство юстиції України, опубліковано 29 червня 2023 року о 11:55

  З 24 лютого 2022 року до системи БПД звернулося майже 12 тисяч захисників та захисниць України. У кожній третій справі клієнти потребували вторинної правової допомоги, зокрема звернення до суду. Деякі з цих справ презентовано в збірці, розробленій системою безоплатної правової допомоги.

  «Допомога ветеранам війни завжди була для системи БПД в пріоритеті, однак саме зараз вона набуває особливого значення. В цій збірці ми презентуємо лише деякі з багатьох справ, які позитивно завершились на користь наших клієнтів», — зазначає директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

  Серед ТОП звернень від військових, питання щодо:

  • державної допомоги, виплат та компенсацій;
  • оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
  • військової служби, у тому числі військовий облік, мобілізація, бронювання тощо.

  Крім цього, в збірці представлені приклади надання правової допомоги членам сімей загиблих героїв. Їм, зокрема, доводиться звертатися до юристів, щоб встановити факти смерті при виконанні військового обов’язку, довести батьківство загиблого захисника, оформити виплати. Наші юристи роблять все можливе, щоб допомогти розв’язати ці правові проблеми. За період повномасштабного вторгнення у системі БПД зареєстрували понад дві тисячі звернень від сімей загиблих захисників та захисниць.

  Збірка доступна за посиланням bit.ly/3NPOPJh

  Нагадаємо, що ветерани війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України можуть отримати безоплатно усі види правових послуг від системи безоплатної правової допомоги.

  Адресу найближчого бюро правової допомоги можна дізнатися за посиланням: https://bit.ly/bpd_buro

  Якщо з різних причин ви зараз не можете звернутися до бюро правової допомоги, ви можете скористатися іншими сервісами системи БПД:

  • контактний центр системи безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні);
  • зателефонувати з Telegram: https://t.me/+380677213103;
  • проконсультуватися з юристом у Telegram https://t.me/LegalAidUkraineBot (кнопка «Отримати консультацію»)
  • Усі сервіси доступу до безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua