• In English
 • В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті Всеукраїнського етапу військово-патріотичної гри «Джура»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 03 липня 2018 року о 13:06

  3 липня у Переяслав-Хмельницькому Київської області стартував 10-й ювілейний Всеукраїнський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура».

  На змагання «Джура -2018: Наддніпрянська Січ», що триватимуть до 15 липня, з’їхались школярі з усієї України – переможці обласних етапів змагань, вони візьмуть участь у спортивних змаганнях, вікторинах, мистецьких конкурсах, майстер-класах, рейд-походах, краєзнавчих екскурсіях, ознайомляться з роботою козацьких і молодіжних патріотичних організацій. Учасники відвідають Черкащину, Київ.

  Відкрились змагання ходою вулицями Переяслава, підняттям прапорів, потім присутні вшанували полеглих героїв – учасників антитерористичної операції на Донбасі хвилиною мовчання, учасники патріотичних змагань поклали квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

  Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко привітав юнаків та юначок і наголосив, що заходи з підтримки любові і поваги до своєї країни зараз особливо вчасні і актуальні:

  «Уряд, держава підтримує такі патріотичні заходи, які зараз відбуваються у Переяславі. Любити і захищати Україну в усі часи було найсерйознішою справою. Багато хто думав, що нам не потрібно ні армії, ні козацтва, ні згадок про минуле, аж поки Росія не напала і не почала вбивати українців», - зазначив В’ячеслав Кириленко.

  Віце-прем’єр-міністр побажав командам гарних військово-навчальних українських патріотичних справ заради нашої української землі:

  «Хтось із  вас піде  далі по військовій стезі, буде захищати Україну, хтось буде цивільним, але як би не склалась доля кожного з вас, ви повинні знати, що іншої землі у нас немає, що ніде ви не будете шановані і любимі, як тільки тут на рідній українській землі! З 2014 року захисники України стали головною надією для всіх, і ви - частина великої української надії», - сказав Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.

  В урочистому відкритті всеукраїнського етапу змагань також взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, українських патріотичних громадських організацій, Патріарший намісник, Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган та керівництво міста Переяслав-Хмельницький.

  Команди отримали благословення духовенства Української православної церкви Київського патріархату.

  Нагадаємо, всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура» («Сокіл») – це системна форма позакласної роботи з національно-патріотичного виховання учнівської молоді, один з найважливіших заходів реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року № 580/2015. Основою гри в навчальних закладах є дитяче самоврядування на засадах козацької самоорганізації: добровільне об'єднання учасників для виконання завдань гри у рій (клас, гурток тощо), сотню (паралель класів), курінь (навчальний заклад). Робота за програмою гри розпочинається з початком навчального року та урочистих заходів до Дня Українського козацтва (14 жовтня). У кінці навчального року підбиваються підсумки та проводяться фінальні етапи.

  В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті Всеукраїнського етапу військово-патріотичної гри «Джура» В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті Всеукраїнського етапу військово-патріотичної гри «Джура» В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті Всеукраїнського етапу військово-патріотичної гри «Джура»