• In English
 • В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті Міжнародного форуму «Окупований Крим: 5 років опору»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 лютого 2019 року о 21:15

  Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко взяв учаcть у початку роботи V Міжнародного форуму «Окупований Крим: 5 років опору». У заході також взяли участь дружина Президента України Марина Порошенко, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер. Від імені українського Уряду Віце-прем‘єр-міністр подякував Курту Волкеру за щоденну і важливу працю на підтримку територіальної цілісності України:

  «Протягом цих п‘яти років Сполучені Штати Америки, весь вільний світ підтримують боротьбу України щодо відновлення територіальної цілісності, боротьбу кримськотатарського народу за повернення на свою землю всіх, хто перебуває у вимушеній еміграції. Українці і весь світ пам‘ятає про кримських політв‘язнів і щоденну боротьбу тих, хто лишився на півострові», – зазначив В’ячеслав Кириленко під час офіційного відкриття форуму.

  Також Віце-прем‘єр-міністр наголосив, що Україна відсвяткує повернення Криму, а ті, хто анексував і став на шлях міжнародного злочину, будуть покарані.

  У рамках форуму розпочалася виставка «Дивовижні історії Криму». Проект представляє Крим як унікальний мультикультурний простір, який є частиною безцінної скарбниці культурної спадщини України.

  Предмети з колекцій 15 українських музеїв та приватних колекцій – від скіфського золота, зброї, артефактів до творів сучасного мистецтва – розповідатимуть дивовижні історії, що залишили по собі різні епохи.

  27 лютого у рамках форуму відбудуться панельні дискусії, під час яких будуть обговорюватися національні та міжнародні інструменти боротьби за повернення Криму, а також правозахисний дискурс для привернення уваги до порушення прав людини на окупованому півострові.

  Як відомо, сьогодні День кримськотатарського опору російській окупації.

  В’ячеслав Кириленко взяв участь у відкритті Міжнародного форуму «Окупований Крим: 5 років опору»