• In English
 • В’ячеслав Кириленко: Новий мовний закон треба ухвалити якнайшвидше
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 09 листопада 2018 року о 15:35

  «Українська мова потребує підтримки, тому новий мовний закон треба ухвалити якнайшвидше. Багато  українців  уже розуміють, що українська мова стала вагомим чинником національної безпеки України», - повідомив журналістам перед початком всеукраїнського радіодиктанту національної єдності Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.

  За його словами, новий закон регламентуватиме використання української мови в сферах обслуговування, друкованих засобах масової інформації, телерадіопростору тощо. Будуть перехідні періоди, тому зміни будуть поступові, як із запровадженням квот для української музики на радіо. В’ячеслав Кириленко нагадав, що днями набув чинності третій етап впровадження квот на радіо. Відтепер мінімальна частка пісень українською мовою протягом доби, в тому числі і в прайм-тайм, має становити не менше 35 відсотків. Але загалом, за словами В’ячеслава Кириленка, квоти перевиконуються, і це підтверджує, що українськомовна пісня має значний попит в аудиторії.

  В’ячеслав Кириленко традиційно взяв участь у написанні всеукраїнського диктанту національної єдності до Дня української писемності та мови. Урядовець писав диктант разом із студентами, школярами, викладачами у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Віце-прем’єр-міністр наголосив, що подібні акції дуже важливі в сучасній Україні, вони об’єднують навколо українських національних цінностей мільйони людей.

  Нагадаємо, в березні цього року урядова міжвідомча робоча група під головуванням В’ячеслава Кириленка підтримала законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який Верховна Рада ухвалила у першому читанні.

  В’ячеслав Кириленко: Новий мовний закон треба ухвалити якнайшвидше В’ячеслав Кириленко: Новий мовний закон треба ухвалити якнайшвидше