• In English
 • Вугільна галузь має працювати ритмічно, - Глава Уряду
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 серпня 2018 року о 11:00

  Вугільна галузь України має працювати ритмічно і робити свій важливий внесок в ствердження енергонезалежності країни. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи результати урядової наради за участі керівництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Міністерства фінансів.

  Глава Уряду нагадав, що тиждень тому поставив конкретне завдання представити план першочергових дій по виводу вугледобування із кризи.

  «Рішення презентоване. Ми побачили цифри ритмічної виплати зарплати шахтарям і необхідні заходи по збільшенню видобутку», - сказав Прем’єр-міністр.

  При цьому він наголосив, що для виконання завдань потрібні інвестиції.

  «До 1 вересня Міненерговугілля і особисто Міністр (Ігор Насалик) мають сконцентруватися на пошуку фінансових ресурсів для збільшення добичі і забезпечення ритмічної роботи галузі, - сказав Володимир Гройсман. - Вся галузь має працювати ритмічно. І це відповідальність міністерства і Міністра. Я готовий допомогти, аби ми стверджували свою енергонезалежність».

  Довідково

  Наразі в Україні нараховується 102 державні шахти, але переважна більшість - в зоні проведення операції Об’єднаних сил. Діючими поза зоною операції вважаються 33 шахти. З них - лише 4 шахти працюють прибутково. За 5 місяців поточного року обсяг видобутку склав 1 852,9 тис.тонн. Це на 3,6 % менше запланованого і на 7,6 % менше відповідного періоду 2017 року. Разом з тим, вартість продукції зросла на понад 30,5 %, порівняно з минулим роком.

  Коментуючи ситуацію, Глава Уряду не один раз наголошував, що галузь потребує вирішення одразу двох важливих питань - виведення на беззбитковість і проведення модернізації виробництва, яка дозволила б знизити собівартість і підвищити безпечність праці. Обсяг бюджетної підтримки шахт щороку перевищує 1 млрд грн. В середині липня Верховна Рада схвалила зміни до Державного бюджету і дозволила додатково виділити ще 1,4 млрд грн на потреби шахтарів, передусім в частині погашення зарплатних боргів.

  Наприкінці липня Глава Уряду зібрав урядову нараду, присвячену питанням вуглевидобутку, і поставив завдання покращити ситуацію. «В межах Міністерства енергетики та вугільної промисловості потрібно приймати чіткі, конкретні рішення, які дозволять вивести галузь із кризи. Я проаналізував ситуацію і можу сказати, що це можливо. Нам потрібно забути про стук шахтарських касок, коли люди говорять про свою заробітну плату. Маємо чути на видобувних підприємствах шум виробництва», - зазначав Глава Уряду.

  Вугільна галузь має працювати ритмічно, - Глава Уряду Вугільна галузь має працювати ритмічно, - Глава Уряду Вугільна галузь має працювати ритмічно, - Глава Уряду Вугільна галузь має працювати ритмічно, - Глава Уряду Вугільна галузь має працювати ритмічно, - Глава Уряду