Вугільна галузь України має працювати ритмічно і робити свій важливий внесок в ствердження енергонезалежності країни. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи результати урядової наради за участі керівництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Міністерства фінансів.
Глава Уряду нагадав, що тиждень тому поставив конкретне завдання - представити план першочергових дій по виводу вугледобування із кризи.
«Рішення презентоване. Ми побачили цифри ритмічної виплати зарплати шахтарям і необхідні заходи по збільшенню видобутку», - сказав Прем’єр-міністр.
При цьому він наголосив, що для виконання завдань потрібні інвестиції.
«До 1 вересня Міненерговугілля і особисто Міністр (Ігор Насалик) мають сконцентруватися на пошуку фінансових ресурсів для збільшення добичі і забезпечення ритмічної роботи галузі, - сказав Володимир Гройсман. - Вся галузь має працювати ритмічно. І це відповідальність міністерства і Міністра. Я готовий допомогти, аби ми стверджували свою енергонезалежність».
Довідково
Наразі в Україні нараховується 102 державні шахти, але переважна більшість - в зоні проведення операції Об’єднаних сил. Діючими поза зоною операції вважаються 33 шахти. З них - лише 4 шахти працюють прибутково. За 5 місяців поточного року обсяг видобутку склав 1 852,9 тис.тонн. Це на 3,6 % менше запланованого і на 7,6 % менше відповідного періоду 2017 року. Разом з тим, вартість продукції зросла на понад 30,5 %, порівняно з минулим роком.
Коментуючи ситуацію, Глава Уряду не один раз наголошував, що галузь потребує вирішення одразу двох важливих питань - виведення на беззбитковість і проведення модернізації виробництва, яка дозволила б знизити собівартість і підвищити безпечність праці. Обсяг бюджетної підтримки шахт щороку перевищує 1 млрд грн. В середині липня Верховна Рада схвалила зміни до Державного бюджету і дозволила додатково виділити ще 1,4 млрд грн на потреби шахтарів, передусім в частині погашення зарплатних боргів.
Наприкінці липня Глава Уряду зібрав урядову нараду, присвячену питанням вуглевидобутку, і поставив завдання покращити ситуацію. «В межах Міністерства енергетики та вугільної промисловості потрібно приймати чіткі, конкретні рішення, які дозволять вивести галузь із кризи. Я проаналізував ситуацію і можу сказати, що це можливо. Нам потрібно забути про стук шахтарських касок, коли люди говорять про свою заробітну плату. Маємо чути на видобувних підприємствах шум виробництва», - зазначав Глава Уряду.