• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 8 травня 2019 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 08 травня 2019 року о 14:13

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! В ці дні ми відзначаємо достатньо серйозні дати. Сьогодні, 8 травня, – День пам'яті та примирення. Завтра ми будемо відзначати День перемоги.

  Фактично дати в нашому життя є важливими, і, якщо ми говоримо про Другу світову війну, про ті страшенні роки – роки розрухи, вбивств, треба зазначити, що Україна понесла надзвичайно серйозні втрати людських життів, людей, які боролися за те, щоб вибороти перемогу, звільнити свою рідну землю, які віддавали свої життя. Багато постраждало людей, які були фізично вбиті, закатовані, які жили в своїй державі, хотіли в ній жити, але фашизм, нацизм нікого не пошкодував. І українці в цій жахливій, страшній війні відіграли щодо досягнення перемоги ключову роль, і я думаю, що це ніхто не може оспорити. Але ціна була заплачена найвища – мільйони людських життів, зруйновані села, міста, промисловість. Абсолютно все було майже на межі повного знищення. І це була мета нашого ворога, ворога людства – захопити, поневолити, знищити, панувати.

  На превеликий жаль, сьогодні ми можемо констатувати, що Україні не дають спокійно жити, вільно, демократично, як великій європейській державі. Тільки ми приймаємо для себе рішення, що ми хочемо жити самостійно, так, як вважаємо за необхідне, що ми сповідуємо європейські цінності, що наші стандарти життя є за прикладом кращих європейських країн, як одразу відчуваємо те, що навіть уже дійшло до того, що п’ять років тому проти нас направила зброю країна, яка ще донедавна вважалася нашим сусідом. І сьогодні наші хлопці, жінки відстоюють і виборюють наше право на мирне небо, на мир взагалі не тільки над Україною, а й над континентом. І ми боремося за те, щоб свою країну зробити щасливою, успішною. Для нас це є надзвичайно важливим.

  Тому сьогодні, пам'ятаючи всі ті гіркі віхи історії, ми маємо пам'ятати про тих, хто завжди захищав, боронив ідеї, цінності, державу, свій власний дім. Навіть тоді, коли був вибір між життям і захистом своєї держави, люди абсолютно не ставили це на рівну вагу, а захищали і боролися за свою державу.

  Війна ніколи нічого доброго не приносить крім розрухи, горя і втрат. І тому завдання всього цивілізованого світу, пам’ятаючи уроки і минулого, і сьогодення, – зробити все задля того, щоб ніхто не брязкав зброєю один в одного.

  І я вважаю, що це фундаментальне завдання і питання, над яким увесь цивілізований світ має працювати, щоб викреслити ці страшні думки з голів будь-яких лідерів будь-яких країн. І це, я вважаю, сьогодні найважливіше завдання.

  Тому сьогодні хотів би попросити, щоб ми всі на початку вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто в різні часи нашої історії віддав своє власне життя за те, щоб ми могли жити, і власне життя – за те, щоб побороти страшного ворога.


  (Хвилина мовчання)


  ГРОЙСМАН В.Б. – У нашій сучасній історії з'явилося таке поняття, як гібридна війна, яке має дуже багато своїх проявів: і інформаційна, і енергетична, і економічна війна, яка ведеться проти України, яка повністю координується з військовими діями на сході, анексія Криму.

  Ще один крок нещодавно зробила Росія – почала видавати фейкові паспорти Російської Федерації для громадян України. Чому фейкові? Тому що ми всі розуміємо, що це абсолютно незаконно, що це є порушення будь-яких міжнародних норм. Ми ніколи не визнаємо і не будемо визнавати будь-якого громадянства, яке видає країна-агресор. Це як нацистська Німеччина видавала аусвайс для тих чи інших людей. У нас є наш паспорт – український, яким ми пишаємося, який є символом свободи і демократії.

  І тому сьогодні ми, Уряд України, приймемо рішення про те, щоб визнати всі паспорти, які будуть видані громадянам України на нашій території, на території сувереної української держави, беззаперечно, в порушення будь-яких міжнародних норм і прав, ці паспорти будуть визнані незаконними. Вони будуть визнані незаконними при перетині державного кордону, а також при використанні на території нашої держави.

  Більш того, всі паспорти, які будуть видаватися Російською Федерацією тими органами, які уповноважені видавати паспорти для українських громадян, будуть визнані теж недійсними.

  Це наша чітка відповідь на агресивні гібридні дії по видачі фейкових паспортів громадянам України.

   Більш того, ми за результатом цього рішення звернемося до всіх країн – наших партнерів, щоб внаслідок цього правового рішення, яке прийняв український Уряд, такі самі аналогічні рішення були прийняті іншими країнами, щоб ці фейкові паспорти, які абсолютно  повністю видаються в порушення будь-яких норм, були визнані недійсними при перетині кордонів інших країн.

  Глибоко переконаний в тому, що МЗС проведе достатньо ефективну роботу для того, щоб скоординувати наші зусилля з нашими міжнародними партнерами.

  І наголошую на тому, що це для нас буде абсолютно принциповим питанням і взагалі, і сьогодні в День пам'яті і примирення, і в переддень Перемоги. Можливо, настав час, щоб росіяни ще раз замислились над тим, що їм треба звільнити українську землю і повернутися до своєї рідної землі. Я думаю, що це був би самий правильний і мудрий крок. Бо так чи інакше на історичних прикладах ми можемо знати тільки єдине – що всі ті, хто приходив з агресією в будь-який куточок світу, завжди там знаходять свою поразку. Те саме буде і в Україні: вони отримають свою поразку. Але, на жаль, втрат вже потім не повернеш.

  Ми розпочинаємо засідання нашого Уряду. Я хотів би сказати декілька слів по порядку денному. Порядок денний сформовано за пропозиціями комітетів і міністерств, але розпочати я хотів би з широкої доповіді Міністерства охорони здоров'я, Національної служби здоров'я і Віце-прем'єр-міністра Г. Зубка.

  Питання буде стосуватися медицини як сільської, так і в цілому медицини країни, тому що медицина потребує (всі ми це знаємо) системних змін. Ми почали ці системні зміни робити. Розумію, що десь вже є позитивні приклади, десь ще їх немає. Ще є багато питань щодо медичної інфраструктури, в якому стані знаходяться сьогодні лікарні, поліклініки і т.д.

  Але те, що ми фактично сьогодні створюємо прообраз державної страхової медицини, я думаю, що вже ні у кого немає сумніву, особливо коли йдеться про первинну ланку медицини. Ми йдемо далі, і в 2020 році будуть ще більш вражаючі результати, які вже будуть досягнуті до рівня лікарень. Поки що ці зміни відбуваються тільки на рівні поліклінік, амбулаторій сімейного лікаря, сільської медицини, а в 2020 році ми вийдемо на рівень лікарень. І в цьому році ми теж започатковуємо зміни в системі екстреної медицини.

  Тобто глибоко переконаний, що і в цьому році, і в наступному ситуація буде абсолютно кращою, ніж вона була досі, наряду з тим, що ми будемо продовжувати всі програми підтримки медичної сфери. Але дуже важливо зараз, щоб постійно систематично інформувати людей про те, що відбувається, які плани, які ми очікуємо результати. І це абсолютно повністю буде відкритою комунікацією з боку Уряду.

  Тому, якщо немає заперечень, я пропоную розпочати саме з цього питання. Немає заперечень? Рішення прийнято. Порядок денний затверджено.