• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 07 лютого 2018 року о 13:39

  ГРОЙСМАН В.Б. – Розпочинаємо засідання Кабінету Міністрів!

  У першу чергу хочу сьогодні подякувати українському Парламенту. Фактично вчора ми розпочали нову сесію Парламенту. Ми з Головою Верховної Ради презентували ініціативу щодо розвитку національної економіки – 35 законів, які напрацьовані Парламентом, фракціями, групами депутатів, Урядом, Президентом України.

  І вчора два таких законопроекти було прийнято: про ТОВ (товариства з обмеженою відповідальністю); про підприємства; про кредитний реєстр. Фактично з 35-ти цих законопроектів уже два було ухвалено вчора.

  Хочу подякувати голові профільного Комітету економічної політики Андрію Іванчуку за лідерство в цьому питанні. І маю надію на те, що ми спільно (Парламент, Уряд, депутати, Президент) далі будемо працювати над тим, щоб усі питання були вирішені, і економіка розвивалася.

  Беззаперечно, для нас є важливим пріоритетом розвиток національної економіки. Ми формували і формуємо порядок денний щодо підтримки важливих секторів економіки, які дадуть можливість розвитку і зростанню економіки, створенню нових робочих місць, розвитку переробки продукції в Україні безпосередньо. Нам потрібно змінювати модель нашої економіки сировинного типу на створення доданої вартості всередині країни. І хочу підкреслити, що, як я й обіцяв минулого року, особливе місце в цій підтримці ми надаємо аграрному сектору, який формує майже п'яту частину всієї продукції, яка виробляється Україною.

  Сьогодні ми розглянемо ряд рішень, які дозволяють нам підтримати, реально підтримати, аграрний сектор, дозволити сектору зростати, створювати нові робочі місця. Як ми знаємо, минулого року чемпіоном по збільшенню цін виступила в принципі м'ясна продукція, продукція агропромислового комплексу. І для нас це не залишилося непоміченим.

  Я обіцяв, що ми створимо реальні механізми, які дозволять нам підтримати аграрний сектор, тваринництво, ягідництво, садівництво для того, щоб питома вага доданої вартості зростала саме в цьому секторі економіки.

  Я хотів би підкреслити, що сьогодні Уряд розгляне і підтримає наступні рішення. Ми минулого року, коли формували бюджет, передбачили більше 6 млрд грн на підтримку агропромислового комплексу.

  Насправді відразу в січні ми почали працювати з профільними асоціаціями, профільним комітетом, з асоціаціями фермерів, а впершев цьому році ми вперше надамо, за час роботи і нашого Уряду, реальну підтримку розвитку українського фермерства. Це теж робочі місця на селі, створення якісної продукції, насичення внутрішнього ринку для того, щоб і ціни залишалися стабільними і якість була висока.

  Отже, ми передбачаємо (сьогодні приймемо це рішення), ми направляємо 2,5 млрд грн на будівництво в країні молочно-товарних комплексів, ферм. Що це означає? Означає те, що ми через ці 2,5 млрд грн надамо кредити агропромисловим підприємствам – тим, хто хоче будувати нові ферми, нові молочно-товарні комплекси. Ефективна ставка цих кредитів буде порядку 3% у гривні до 5 років. Цього достатньо абсолютно  і всі асоціації це підтримують. Або ми будемо компенсувати порядку 30% вартості, якщо не задіяні кредитні ресурси, якщо це справжні кошти підприємства або підприємців, введених потужностей в експлуатацію. Тобто по всій країні в цьому році розпочнеться масове будівництво ферм, масове будівництво молочно-товарних комплексів. Ми наростимо поголів'я і, відповідним чином, обсяг виробленої продукції.

  Наступна позиція. Ми передбачаємо підтримку молочного стада, тобто фактично всім юридичним особам-виробникам ми будемо компенсувати порядка 1 тис. 500 грн на дійну корову в рік для того, щоб ми теж збільшувати надої молока, це теж важливо для нашої країни.

  Наступна позиція, про яку я хотів би сказати, – про особисті домогосподарства. Це господарства, в яких люди самі вирощують велику рогату худобу. Фактично сьогодні це стало невигідним. І ми хочемо стимулювати підтримку поголів'я в домогосподарствах, фактично говорячи простими словами, у людей в селі, нехай утримують не менше 12 місяців молодняк ВРХ, і ми кожній такій родини, кожному такому домогосподарству за кожну голову такої худоби заплатимо в рік 2,5 тис. грн.

  Наступне, про що я би хотів сказати, – ми продовжуємо програму підтримки виробництва в країні вітчизняної сільськогосподарської техніки. І на ці цілі ми в цьому році вже направляємо 1 млрд грн. Фактично ми будемо компенсовувати 25% вартості сільськогосподарської техніки, яка виробляється українським руками, яка виробляється в Україні, тим, хто купує таку техніку. Ми очікуємо зростання виробництва української сільгосптехніки, яка є достатньо конкурентною.

  Окремо ми будемо підтримувати в цьому році, і сьогодні ми теж приймемо це рішення, садівництво і ягідництво. Ми вважаємо, що нам потрібно підтримувати цю дуже серйозну сферу, особливо це стосується невеликих господарств.

  Отже, сьогоднішнім рішенням ми передбачаємо, що 70% вартості посадкового матеріалу буде компенсовано державою. Єдине питання, щоб цей посадковий матеріал був вироблений в Україні. Якщо хочеш створити сад – будь ласка, закуповуй саджанці українські, висаджуй їх і ми компенсуємо 70% вартості посадкового матеріалу. Це теж буде достатньо серйозна підтримка і ми розраховуємо на створення нових садів більше 3 тис. га тільки по підтримці цієї програми.

  І окрема тема – підтримка українського фермерства. На підтримку фермерства ми передбачаємо 1 млрд грн у 2018 році. Це здешевлення кредитів для фермерських господарств. Кредити фермерам під повною координацією Асоціації фермерів будуть надаватися під 1% річний у гривні. Все інше ми будемо компенсувати з державного бюджету.

  Хотів би підкреслити, що ми також передбачаємо для фермерів окрему підтримку компенсації 40% вартості вітчизняної сільгосптехніки. Це означає, що невеликі фермерські господарства вже в цьому році отримають від нас підтримку, і ми зацікавлені в тому, щоб така підтримка була додатковою мотивацією розвитку виробництва, і це теж буде досягнуто.

  Окремо хочу сказати, що всі ці рішення напрацьовувалися спільно з аграріями, асоціаціями фермерів, і я вважаю, що це прозора, відкрита, зрозуміла система, на якій всіх, починаючи від домогосподарства в селі, яке утримує худобу, закінчуючи великими і невеликими молочнотоварними комплексами, ми зможемо підтримати і у 2018 році будемо бачити реальне зростання, в тому числі, виробленої продукції в аграрному секторі.

  Ще дві речі, про які я би хотів сказати.

  Сьогодні ми також приймемо рішення і запустимо механізм нашої ініціативи – розстрочення ПДВ на нове обладнання. На все обладнання, яке ввезене в Україну, буде розстрочка по сплаті ПДВ 24 місяці. Це означає, що воно буде коштувати відразу на 20% дешевше для підприємств, ніж це було досі. Це дозволить модернізувати українські виробництва, створити нові робочі місця, створити якісний український продукт і бути конкурентними, в тому числі на міжнародних ринках.

  Ще одна позиція. Я в п`ятницю був на зустрічі з представниками легкої промисловості. Вони говорять про те, що сьогодні ще існують норми, при яких, коли вони ввозять обладнання з електродвигуном, потрібно це обладнання додатково сертифікувати в Україні. Це чиста хабарницька схема, яка абсолютно повністю створює перешкоди розвитку промисловості.

  Тому сьогодні ми приймемо рішення, як я і обіцяв у п`ятницю, скасуємо цю недолугу норму. Про що йдеться? Наприклад, ввозять швейну машинку Singer – електромашину. Машинку, яка сертифікована у всьому світі і Європі, потрібно ще додатково сертифікувати і в Україні. Це повна нісенітниця. З такими нормами ми будемо боротися достатньо жорстко. Сьогодні така норма буде абсолютно повністю скасована.