• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 04 липня 2018 року о 15:25

  ГРОЙСМАН В.Б. – Перш за все, я хотів би сьогодні привітати Національну поліцію, всіх національних поліцейських з професійним святом. Сьогодні три роки новій українській поліції. Шлях дуже не простий і не простий шлях становлення, абсолютне перезавантаження всієї старої системи міліції.

  Думаю, що сьогодні можна зазначити, що ми маємо ряд позитивних прикладів, коли система дійсно змінюється, але ще дуже багато потрібно зробити для того, щоб Національна поліція була забезпечена на належному рівні, щоб рівень довіри до неї постійно зростав, щоб у суспільстві поліція мала один з найвищих ступенів довіри. Це все через конкретні справи.  

  Тому сьогодні я хотів би привітати всіх працівників, у яких немає ні вихідних, ні святкових днів, бо для них є робота, яка покликана на те, щоб захищати українських громадян, підтримувати порядок, боротися із злочинністю, кримінальною злочинністю. Сьогодні ми можемо підвести проміжкові підсумки і сказати про те, що в Україні створено нову українську поліцію. Далі потрібно тільки вдосконалювати її функції, особовий склад і забезпечення для того, щоб вони завжди були поряд з громадянами, підтримували мир, спокій.

  Окремо хочу подякувати Міністру внутрішніх справ. Арсене Борисовичу, Ваша участь тут є першочерговою, тому що в такий непростий час 2014-2015 років розпочинати реформу, перезавантаження було дуже небезпечно, ризиковано, але, думаю, сьогодні всі бачать, що шлях, який обраний, є абсолютно вірним.

  Можливо, не все так просто, не все так райдужно, є різні представники поліції, але треба зазначити, що в своїй більшості це абсолютно нормальні, моральні, порядні люди, які виконують функцію із захисту й безпеки українських громадян.

  Також хотів би поінформувати, що спільно з міністрами в Копенгагені ми представляли Україну на другій щорічній міжнародній конференції високого рівня, де говорили про стан справ в Україні. Перша така конференція відбулася в Лондоні. Вона була стартова. Її ініціатором був тоді Міністр закордонних справ, великий друг України – Борис Джонсон і Прем'єр-міністр Великобританії.

  Цього року це вже був Копенгаген при підтримці Прем'єр-міністра Данії і Міністр закордонних справ. На наступний рік ми вже маємо офіційне підтвердження і запрошення від Джастіна Трюдо – Прем'єр-міністра Канади і Христини Фріланд – Міністра закордонних справ.

  Яка мета цієї конференції? Проаналізувати стан справ у державі, проведення тих змін, які були заплановані, і окреслити, що потрібно підсилити з боку міжнародних партнерів для того, щоб ситуація в Україні швидко змінювалася. І найголовніше питання – це якість життя українських громадян.

  Було біля 30 представників різних країн і G7, і Європейського Союзу, які надавали у своїх виступах дуже конкретні меседжі підтримки України і готовності допомагати, розширювати підтримку.

  Я вийшов з ініціативою про те, що нам потрібно формувати не короткострокові програми взаємодії, а вже довгострокову програму з демократичним світом. І вона не може базуватися на один або три роки. Це має бути програма на п'ять-сім років: які інструменти потрібні Україні для того, щоб зміцнити економіку; зробити зростання економіки швидким і відповідним чином стійким; що треба зробити для того, щоб швидше увійти в глобальні ринки; як потрібно нам працювати з міжнародними фінансовими інструментами, щоб зменшити боргове навантаження на український бюджет, а відповідним чином – на кожен бюджет української родини та багато інших питань.

  І ми дійшли згоди про те, що створимо таку групу високого рівня, в яку ввійде вже і Данія, і Канада, і Великобританія. І ми попрацюємо над створенням такого плану, більш сталого, стійкого, щоб дуже чітко зрозуміти: якою буде ця підтримка і який результат ми хочемо отримати від нашої координації найближчих п'ять років; який буде ріст економіки і що нам потрібно для цього; наскільки буде зменшено зовнішній борг; як буде в подальшому реформуватися країна і так далі.

  Окремою темою були питання багатьох змін: державної служби, яку ми змінюємо; децентралізації, про успіх якої говорили; про зміни в інфраструктурі; про початок змін у медицині, освіті, соціальному забезпеченні. Про багато речей говорили.

  Одним ключовим питанням є питання довіри. А питання довіри – це,  в тому числі, питання ефективної боротьби з корупцією. І вітали кроки Парламенту щодо прийняття рішення про утворення Антикорупційного суду. Зараз завдання впровадити ці механізми для того, щоб ніхто не міг втекти від відповідальності за корупційні діяння. Це є теж дуже важливим, і ключовим питанням довіри, як всередині нашої держави, і довіри в суспільстві до всіх державницьких процесів, які відбуваються, так і довіри з нашими міжнародними партнерами.

  Тому ми будемо цей рік працювати над новою програмою, над впровадженням Антикорупційного суду і пуску його в незалежну роботу, і будемо працювати над тим, щоб по кожній сфері ми отримали дуже конкретну, чітку підтримку, яка нам потрібна в охороні здоров’я, медицині, щоб швидше її реформувати, щоб швидше донести якісну медичну послугу до українського громадянина. І на цьому прикладі я хотів би продемонструвати, як саме ми ставимо питання, і навколо чого ми будемо працювати.

  Немає іншого інструменту ефективної боротьби з корупцією, як інституційна відкритість. І дуже важливо, сьогодні ми почуємо інформацію від нашої спільної ініціативи "Разом проти корупції", де громадський сектор, експертне середовище працюють всередині Уряду для того, щоб виявляти конкретно слабкі місця, які можуть бути використані будь-яким чиновником для зловживання корупцією. Ці місця треба знищити, а можливості такі зруйнувати. Сьогодні ми про це почуємо.

  Але дуже принципово, щоб ми не говорили огульними фразами, що ми щось завтра-післязавтра зробимо. Дуже важливо, щоб конкретна наша взаємодія отримала підтвердження в конкретних датах, термінах і відповідальних особах для того, щоб цей процес відбувався.

  Я як Прем’єр-міністр публічно заявляю: я абсолютно відкритий, я готовий відкрити все для того, щоб громадськість проникала в усі державницькі процеси, аналізувала їх, викривала, і у мене тут немає жодних кордонів. Я наголошую на цьому. Кордон є тільки єдиний – Державний кордон. І ініціатива, яку ми оголосили, як Уряд України, що цей кордон повинен бути надійним з точки зору недопущення контрабанди, а для легального відкритого бізнесу він має бути дуже легким з точки зору оформлення, переміщення вантажів і т.д. 

  І я ще раз наголошую на тому, що сьогодні перед нами є величезний виклик – виклик боротьби з контрабандою, яка є можливою тільки тому, що відбулося зрощення різноманітних правоохоронних структур і митної служби. Я наголошую на тому, що наші об'єднані зусилля зараз призведуть до того, що ми розірвемо це порочне коло і все, що належить українському бюджету, державі і громадянам, заведемо в український бюджет.

  Коли я чую про те, що начебто ми тільки згадали про боротьбу з контрабандою, хочу сказати всім українським громадянам: у минулому році від наших дій ми додатково привнесли в державну казну 79 млрд грн, у цьому році ми можемо зробити не менше. Але ми розуміємо, що за той час, поки ми боролися з одними схемами, виникали інші, які стали мені відомі, з якими ми оголосили боротьбу спільно з Нацполіцією, ДФС. Я залучив усі правоохоронні органи для того, щоб вони реально почали боротися, наповнюючи український бюджет.

  Натомість можу сказати, що не всі мають бажання побороти ці схеми. Занадто, напевно, залежні від тіньових потоків. Я вважаю, що це теж є серйозний виклик для усієї правоохоронної системи, керівництва держави щодо адекватного реагування на такі виклики. Це з одного боку. З іншого боку, як працює це порочне коло? Створюють спочатку проблеми, потім виходять як посередники і говорять, що вони вирішили проблеми, тільки їм мають платити невелику частку за те, що вони будуть оформлювати вантажі і т.д.

  Держава втрачає десятки мільярдів. Вони заробляють, напевно, десятки або сотні мільйонів, але держава втрачає десятки мільярдів. У такий важкий час це є неприпустимим. Тому мій основний заклик до всіх – отямитися і почати сумлінно виконувати свою роботу. Не в ім'я моє, не в ім'я Уряду, а в ім'я вашої честі, якщо вона у вас є, і в ім'я тих людей, які потребують сьогодні реальної державної підтримки, починаючи від  українського воїна на передовій, якому треба буде дивитися в очі, і завершуючи потребами українських пенсіонерів. От що стоїть на вагах, а не якісь тіньові оборудки і все інше.

  Тому я все зроблю для того, щоб це порочне коло розірвати, і це для мене є принциповою позицією. Намагання затягнути мене в таке коло, щоб мене залякувати, а потім допомагати мені вирішувати проблеми, не вийде, колеги! Я просто хотів би, щоб усі це розуміли і не тішили себе ілюзіями.

  Рішення прийнято, воно буде виконано. Через будь-які випробування, які потрібно пройти, я готовий це зробити, тому що, я вважаю, що правда на нашій стороні, і ми маємо перемогти.

  Чим раніше всі це зрозуміють і об'єднаються навколо цієї, мені здається, світлої ідеї, тим швидше ми зможемо рухатися в сторону забезпечення інтересів українських громадян, що є принципово важливим.

  А сьогодні я вимагаю від усіх митників, прикордонників сумлінно виконувати свою роботу. Не можете – звільняйтеся. На вас тиснуть – пишіть заяви до Антикорупційного бюро України. Але зусиллями Національної поліції, ДФС ми наведемо порядок. Розраховую на те, що й інші правоохоронні структури теж будуть працювати в цьому напрямку, а не проти нас, що теж має важливе значення для них.

  Є такий вислів: "Никто не забыт, ничто не забыто". Тому всіх, хто буде працювати проти державних інтересів, я вам гарантую, що згадаємо і жорстко.

  Колеги, завершуючи свій виступ, хочу сказати про те, що нам потрібно все зробити для того, щоб відновлювати соціальну справедливість, якої прагнуть люди. І базові принципи, які є важливими в житті кожної української родини і кожного українського громадянина. Але це можливо тільки тоді, коли економіка сильна.

  Я, до речі, хотів би сьогодні подякувати Антимонопольному комітету, Юрію Терентьєву, я дякую за те, що Ви прийняли рішення. Можливо, заважали Вам і т.д., але Ви прийняли рішення, розблокували можливість встановлення сканерів. Я, дійсно, Вам дуже дякую, тому що все те, що буде створено для прозорості роботи митниці, і буде наповнюватися бюджет, це буде, в тому числі, зараз і Ваша заслуга, що Ви стали на інтереси держави. І давайте так рухатися далі. Я радий, що в нас є в цьому питанні розуміння.

  Знаєте, я можу й жорстко критикувати, коли є підстави. Але я й можу сказати дякую. Тому я дякую за те, що Ви, дійсно, зробили дуже серйозний крок. Можливо, Вам було не легко, в чому я майже не сумніваюся. Але лідерство – це дуже важливо.

  Колеги, працюємо далі. Перше питання – Інформація про результати діяльності Урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції" – О. Величко. А потім дуже важливе питання буде доповідати Л.М. Гриневич "Про Національний фонд досліджень України", що є дуже важливим елементом розвитку нашої держави.