• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 03 жовтня 2018 року о 13:33

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня!

  Порядок денний, як завжди, сформований за поданням урядових комітетів і міністрів. Але я думаю, що розпочати треба з того, що насправді ми входимо в новий опалювальний сезон, а його підготовка розпочинається тоді, коли завершується попередній опалювальний сезон. Я думаю, що і в минулому, і позаминулому роках ми демонструємо достатньо позитивну динаміку щодо підготовки міст, усього комплексу до опалювального сезону.

  Але тут теж важливо, щоб ми мали відповідний рівень відповідальності на місцях, бо опалення в будинках, лікарнях, школах включається не в Києві, а в конкретному населеному пункті, конкретному місті, конкретній громаді. Зараз у нас залишилося трошки більше десяти днів для того, щоб розпочати вчасно опалювальний сезон.

  Я розумію, що можна підійти просто нормативно – з 15 жовтня, але я вважаю, що треба дивитися не на календарні дати, а на термометр і розуміти, що для людей дуже важливо вчасно отримати в своїх оселях гарячу воду, тепло, і, відповідно, це все має бути подано максимально оперативно. Я вважаю, що фінансові ресурси, які були спрямовані в цьому році на підготовку до осінньо-зимового періоду, будівництво нових котелень, теплотрас, індивідуальних теплових пунктів або на інші заходи, дають можливість достатньо якісно підготуватися для того, щоб люди не відчули жодного дискомфорту. Хоча я ще раз наголошую, що на місцевому рівні має бути високий рівень відповідальності для того, щоб усі системи були наповнені водою, щоб усі котельні були готові до початку опалювального сезону.

  Окремо хочу підкреслити, що ми сьогодні приймаємо рішення про початок опалювального сезону календарно з 15 жовтня. Але і до цього часу кожен орган місцевого самоврядування має право індивідуально визначитися, коли розпочати опалювальний сезон з огляду на реальні погодні умови. І я вважаю, що зараз для всієї місцевої влади є дуже гарна нагода пройти тест на небайдужість і розуміння того, що люди мають жити в комфорті. Все, що треба від центральної влади, ми допомагаємо і допоможемо.

  Я дав доручення профільному Віце-прем’єр-міністру Геннадію Зубку, завтра він проведе всеукраїнський селектор щодо перевірки стану підготовки. За результатами цього селектору ми теж будемо робити відповідні організаційні висновки, якщо на це будуть підстави.

  Окремо хотів би сказати, що у зв’язку з передачею "Київенерго" в Києві відбувалися такі трансформаційні періоди з точки зору зміни оператора надання тепла і гарячої води. До мене звернувся Київський міський голова за допомогою в цьому питанні. Уряд все що зміг - допоміг для того, щоб питання було вирішено. І найближчими днями, можливо, найближчим тижнем весь Київ отримає усі житлово-комунальні послуги включно з гарячою водою і теплом.

  Міністерство фінансів провело свою роботу. І зараз м’яч на стороні "Нафтогазу". Я звертаюся до керівництва "Нафтогазу", і мав сам розмову і з керівником "Нафтогазу", і з міським головою Віталієм Кличком про те, щоб не зволікали з запуском тепла, якщо це буде потрібно, і гарячої води в Києві.

  Все, що потрібно було від Уряду, вирішено нами. І ми не маємо жодних обмежень у цьому питанні. Тому зволікати тут не потрібно, як і не потрібно зволікати в усіх інших містах і населених пунктах України.

  Я хочу ще раз наголосити на персональній відповідальності тих, хто відповідає за цей напрямок роботи. Я наголошую на тому, що все сьогодні є для того, щоб вчасно запустити сезон і щоб не було жодних у людей проблем. Але зволікання на місцях (десь хтось щось не почув або щось інше) можуть призвести до штучного затягування опалювального сезону, що ми не маємо з вами права допустити.

  Тому, шановні колеги, я також хотів би наголосити і профільним міністрам з точки зору підготовки закладів освіти, охорони здоров'я: будь ласка, ще раз усе перевірте для того, щоб там теж у нас не було питань.

  Я пропоную затвердити порядок денний відповідно до подання урядових комітетів і розглянути проекти актів відповідно до 21 параграфа Регламенту Кабінету Міністрів України. Немає заперечень? Немає.