• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 25 січня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 25 січня 2018 року о 16:05

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги! Порядок денний сформовано у нас за пропозиціями урядових комітетів.

  Хочу підкреслити, що наші пріоритети залишаються незмінними, і питання економічного зростання є питанням номер один. Я наголошую на тому, що ми маємо докласти всіх зусиль для того, щоб інвестиції в національну економіку збільшувалися, а ріст був відчутний в першу чергу для пересічних громадян. Для нас це є принципово важливим.

  Мої зустрічі з тими, хто представляє реальний сектор економіки, говорять про те, що є ще багато питань, на які ми як влада маємо дати відповідь через зміну регуляцій, чим ми займаємося достатньо професійно, і через формування нової системи законодавства.

  Сьогодні ми теж розглянемо ряд питань, які стосуються зміни законодавства і створення належних, нормальних умов для розвитку бізнесу. Про що я хотів би сьогодні сказати? Це питання інтелектуальної власності. Ми вже один з законопроектів приймали, направляємо його в Парламент.

  Під час моїх зустрічей з бізнесом, з тими, хто створює стартапи, інноваційні рішення, люди говорять про те, що їм потрібно сучасне законодавство в країні для того, щоб вони могли свої винаходи реєструвати в Україні, щоб ці винаходи були захищені Україною і щоб ніхто не зміг їх видавати за винаходи інших країн або інших власників.

  Тому сьогодні дуже важливо, щоб і в цьому питанні ми зробили крок вперед. Йдеться про те, щоб створити законодавство, яке буде захищати інтелектуальну власність. Насправді якщо ми візьмемо інтелектуальну власність, яка "народжується" в Україні, то ми побачимо, що багато найсучасніших, модернових рішень у світі мають в тому числі або повну участь українського інтелекту, або якісь інтелектуальні рішення, які напрацьовані саме українськими колегами.

  Тут питання захисту виходить на дуже важливий рівень. Це дасть можливість нам реєструвати власність тут, управляти цією власністю, отримувати доходи в бюджет нашої країни. Це все потребує врегулювання.

  Тому команда Мінекономрозвитку під керівництвом Кубіва С.І. розробила такий пакет нормативних документів. Сьогодні ми його розглянемо і будемо просити Парламент присвятити цій темі певний час для того, щоб ми могли ці закони ухвалити і рухатися далі.

  Дуже дивно виглядає, коли ми вже маємо 26 років нашої незалежності, 27-й рік, але ще є багато питань, які мали бути вирішені декілька десятків років тому. Вчора я збирав спільно з Міністром внутрішніх справ А.Аваковим, з першим заступником Міністра інфраструктури Ю.Лавренюком нараду по безпеці дорожнього руху на 27-му році нашої незалежності.

  Жодного прориву в забезпеченні безпеки в дорожньому русі просто немає в країні. Дороги ми робимо, я говорив, що це для мене є особистий пріоритет, дороги я буду будувати в країні, але коли ми починаємо будувати нові дороги, ми бачимо, що швидкість проїзду по цих дорогах збільшується, а жодних практичних технічних засобів безпеки зниження швидкості немає. Тут не тільки питання контролю, тут питання ще й будівництва необхідних елементів, які зменшують швидкість на дорогах і роблять участь в дорожньому русі безпечним.

  За 2014-2017 рр. включно втрачено 15 тис. 300 людських життів. Катастрофа! І ми ставимо за ціль зараз тими заходами, які ми в цьому році будемо робити, зменшити смертність принаймні на 30%. Звучить, як відсотки, але, уявіть собі, 4-5 тис. людських життів ми зможемо врятувати, якщо правильно зараз відбудуємо цю систему.

  І дивним є те, що могли робити це давно, десятиріччя назад, але врешті-решт це наша зараз відповідальність, і ми маємо впроваджувати ці рішення, як і багато інших рішень, які стримували розвиток України і, більше того, не захищали належним чином наших громадян.

  Тому я вважаю, що наша системна робота у 2018 році має призвести до зміни якості життя українських громадян. І це для нас є пріоритет.

  Знову ж таки, я наголошую, що економічне зростання є дуже важливим, оскільки те, що напрацює національна економіка, це і є той ресурс, який ми маємо реінвестувати і в безпеку, і в доходи українських громадян, і в модернізацію, і в капітальний ремонт країни.

  Шановні колеги, відповідно до пропозицій, які були надані міністрами і розглянуті урядовим комітетом, є пропозиція затвердити порядок денний, який вам роздано, і перейти до розгляду першого питання.