• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2019 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 24 квітня 2019 року о 17:36

  ГРОЙСМАН В.Б. – Усіх вітаю!

  Сьогодні перше засідання після завершення президентських виборів. Я говорив про те, що для нас надважливе завдання, для Уряду України, – зробити все задля того, щоб ситуація під час виборчих перегонів була стабільною, прогнозованою, щоб ми змогли підготуватися до проведення демократичних і вільних виборів.

  І, врешті, можливо сьогодні сказати, що по завершенню двох турів президентської кампанії українці зробили абсолютно вільно, абсолютно демократично свій вибір. І це означає, що ми ще раз, у першу чергу, довели самі собі і всьому світу, що ми абсолютно демократична вільна країна з цінностями. Я вважаю, що цей сигнал говорить про незмінність нашого курсу, наших пріоритетів.

  З іншого боку, ми розуміємо, що в суспільстві є запит на більш швидкі зміни. Я думаю, що це є очевидно. Для того, щоб ці зміни стали реальністю, є ряд важливих питань, як ми маємо в найближчі місяці вирішити, у тому числі які стосуються зміни українського законодавства.

  Я говорив про це неодноразово про те, що для того, щоб ми були конкурентними, для того, щоб ми швидко розвивалися, для того, щоб ми швидко приймали рішення, треба, в першу чергу, змінити систему прийняття рішень у країні.

  Ми іноді з вами витрачаємо на формальності півроку, рік, півтора, два для того, щоб прийняти відповідний закон, для того, щоб прийняти відповідні нормативні документи. Тільки після того починаємо впровадження тих чи інших змін.

  Це говорить про те, що система є неефективною, недосконалою і фактично гальмує нас на шляху цих змін. Тому я глибоко переконаний у тому, що є на порядку денному ряд завдань, які ми маємо сьогодні вирішити.

  У тому числі ми з вами впроваджуємо одну з найуспішніших реформ – реформу децентралізації. Насправді, яка була мета цієї реформи? Передати владу на місця людям, щоб люди самі вирішували, кого вони обирають. А тих, кого вони обрали, щоб вони мали повноваження і фінансові ресурси.

  Зрозуміло, що цю реформу треба продовжувати і захистити її. Для цього нам потрібно, я глибоко в цьому переконаний, розпочати конституційний процес у рамках децентралізації влади.

  Мене турбує сьогодні питання нашої судової системи. І ми з вами вже декілька місяців є об’єктами атак під різними можливостями судових позовів, зупинок рішень Уряду і т.д. рішеннями судів. Це говорить про те, що судова система в певній своїй частині є абсолютно неефективною, яка не викликає довіру.

  Я думаю, що Парламент абсолютно чітко має зрозуміти, де у нас є вади в законодавчій, судовій системі, як їх потрібно виправити. Це теж є надзвичайно важливим питанням.

  Крім того, питання економіки, питання порядку денного, який ми сформували спільно з Парламентом – більше 30 законів, які мають позитивно впливати на дві речі: перша – на економічне зростання, друга – на захист українського бізнесу.

  Врешті-решт, порядок денний визначений, виборча кампанія пройшла, нас ще чекає виборча парламентська кампанія, але хочу сказати, яке завдання сьогодні стоїть перед Урядом України. Завдання – забезпечити стабільність, розвиток і прийняття необхідних рішень. Я хочу сказати як Прем’єр-міністр країни від імені всього Уряду: наш Уряд і я як Прем’єр-міністр забезпечать у країні стабільність, прийняття необхідних рішень для розвитку країни, для захисту її інтересів. Ми все будемо робити для того, щоб відповідати своїми діями на ті запити, які є в українському суспільстві. До речі, ми це робили і в попередні роки.

  Я розумію, що нелегкі завдання перед нами стоять, нелегкі виклики, але я глибоко переконаний в тому, що ми здатні і професійно, і морально впоратися з цими викликами, які стоять перед нами.

  Ще одна, дуже ключова позиція. Ми абсолютно всі бачимо, що порядок денний є насиченим, виклики кожного дня є достатньо серйозні: в нас є, як і раніше, проблема державного боргу, яку нам навішали до 2014 року; в нас є нові торговельні енергетичні війни, які розв’язує проти нас Росія; в нас є багато завдань, які потребують правильних і професійних рішень, і ми їх забезпечимо.

  Але для цього нам потрібна ефективна взаємодія українського Парламенту, українського Президента і українського Уряду. І я вважаю, що ця взаємодія має бути підкорена тільки одній ідеї – ідеї сильної і розвинутої країни. Я ще раз можу підкреслити, що для мене Україна – це не просто назва, не просто місце на мапі. Це велика європейська держава, яку ми не просто з вами любимо, яка не просто є нашим домом, а ми маємо служити цій державі, бо якою буде держава, наскільки вона буде сильною, розвинутою, демократичною, залежить від кожного з нас. Тому це має бути одним і головним пріоритетом, і для мене це є пріоритет, і будемо рухатися далі.

  Ще одна річ, про яку я би хотів сказати. Сьогодні в нас 24-те число. Якщо ви пам’ятаєте, на минулому засіданні Уряду я сказав про те, що якщо НАК "Нафтогаз України" не зменшить цін на газ, виходячи з того, що ринкова ціна знизилася, то я запропоную Уряду звільнити голову правління НАК "Нафтогаз України".

  У понеділок НАК "Нафтогаз України" заявив, що НАК "Нафтогаз України" мене почув. Вони зменшують з 1 травня на 300 грн ціну на тисячу кубів. Я думаю, що це не останнє зниження. Ринки показують зниження. І ми будемо далі дивитися на те, як відкрито НАК "Нафтогаз України" буде діяти по відношенню до українських громадян.

  Але я хочу наголосити, що перша епопея у нас була з контрактом, друга епопея – з цінами на газ. Я хочу ще раз повторити те, що я сказав напередодні. Третього разу не буде.

  Якщо менеджмент державної компанії НАК "Нафтогаз України" не зрозуміє, що вони найняті державою для того, щоб ефективно управляти компанією і не грати з українським суспільством в "кішки – мишки", то пояснення буде тільки єдине – зміна менеджменту НАК "Нафтогаз України".

  Сьогодні, оскільки вони виконали поставлене Урядом питання, ми це питання знімаємо з порядку денного. Але я наголошую на тому – третього разу не буде. Я прошу, поважайте українське суспільство, конкуруйте на ринку, забезпечуйте збільшене добування газу в Україні, забезпечуйте належний транзит газу і якісні послуги. І тоді ми будемо цінувати вашу роботу.

  Серед іншого хочу сказати, що у нас є кожен день дуже багато надзвичайно важливих питань. І сьогодні, якраз квітень завершується, завершується навчальний рік – тисячі українських молодих людей завершують своє навчання у школі і будуть шукати своє життя у дорослому світі. І ми маємо все зробити для того, щоб вони знайшли себе, щоб вони зробили свій власний вибір.

  Тому для цих молодих людей, для їх батьків, та й для нас усіх з вами дуже важливо, яке вони оберуть майбутнє. І для того ми маємо з вами сьогодні визначитися щодо підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, щодо вступної кампанії, щодо завершення навчального року: які є питання, які є здобутки, які є проблеми, щоб усе зробити для того, аби молоді люди почувалися спокійно, з одного боку, а з іншого боку, бачили відповідну перспективу.

  Тому я би хотів запросити до слова Гриневич Л.М. – Міністра освіти і науки. Вона надасть нам інформацію з цього питання.