• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 лютого 2019 року о 17:15

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги!

  Сьогодні ми згадуємо справжніх героїв, патріотів держави, які віддали найцінніше – своє власне життя, за те, щоб Україна відбулася, за те, щоб українці мали право на свою власну державу, за те, щоб ми мали право на самовизначення, на власну національну пам'ять, щоб ми отримали шанс створити сильну європейську державу.

  І сьогодні я пропоную, щоб ми розпочали засідання з вшанування пам'яті всіх загиблих героїв.

  Хвилина мовчання.

  ГРОЙСМАН В.Б. – Прошу сідати.

  Завжди надзвичайно важко втрачати людей, але особливо важко втрачати рідних і близьких, і сьогодні я б хотів щиро розділити з родинами той великий біль, який вони проносять крізь роки, втрати рідних і близьких.

  Але хочу сказати, що у кожного українця в серці теж є розуміння і біль цих величезних втрат. Боротьба за незалежну успішну державу триває і досі. Нас намагаються знищувати, намагаються заволодіти нашими територіями, але неможливо перемогти правду, волю і той дух, які мають сьогодні українські воїни, українці, які є об’єднаними і згуртованими.

  І наша відповідь на цю агресію має бути абсолютно чіткою. Ми маємо власними силами змінити країну, зробити її справжнім лідером, дати абсолютно нову якість життя українським громадянам.

   І для цього нам  потрібні структурні і глибокі зміни, які ми розпочали робити п'ять років тому. Ми розпочали і децентралізацію, змінювати інфраструктуру, виходити на нові ринки. Економіка починає оживати і зростати. Ми посилили фінансове забезпечення та озброєння українського війська. Ми все робимо для того, щоб досягти тієї мети, яка стоїть перед кожним українцем.

  Зрозуміло, що ми пройшли дуже непростий період, але шлях, який є попереду, теж має бути насичений правильними рішеннями для досягнення цієї мети. І я глибоко переконаний, що ми досягнемо цих цілей.

  З іншого боку, я згадую будь-який свій робочий візит, офіційний візит до ряду країн. З чого починається знайомство з країною? З національної пам'яті цієї країни. Я глибоко переконаний в тому, що ті, хто вшановує свою історію і пам'ять, мають величезні можливості будувати якісне майбутнє.

  Багато років нас, усіх українців, змушували забути про ту історію, про ті трагічні віхи нашої історії для того, щоб стерти нашу ідентичність. Цього неможливо допустити. І тому ми особливо надаємо увагу тим питанням, які створюють і нагадують про ті часи, які були надзвичайно важкими для нас як в історії минулого, так і в сучасній історії нашої держави.

  І сьогодні, я думаю, про це ми почуємо у виступах. Буде мати можливість виступити Перший віце-прем’єр-міністр С.І. Кубів, Міністр культури, який буде говорити про національну пам'ять і ряд проектів, які ми маємо реалізувати, і це наш обов’язок перед нашими предками, нащадками, сучасниками. Ми маємо зробити все для того, щоб наша пам'ять була фундаментальною.

  Також сьогодні буде мати слово і Міністр соціальної політики, який розкаже про наш соціальний діалог і партнерство з учасниками Революції Гідності, родинами Героїв Небесної Сотні. Це все життя. І я глибоко переконаний у тому, що в нас є дуже великий обов’язок у кожного з нас – зробити свій внесок в успіх нашої держави.  І я думаю, що це має бути справою життя для кожної нормальної людини.

  Шановні колеги-міністри. На цьому я хотів би запросили до слова Степана Івановича Кубіва, який знає не з розповідей усі складні часи цієї боротьби.