• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 18 липня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 липня 2018 року о 14:32

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Розпочинаємо засідання Уряду.

   Порядок денний сформований за пропозиціями урядових комітетів, міністерств.

  З чого я би хотів розпочати? Ми сьогодні розглянемо комплекс питань, які стосуються ведення в Україні підприємництва, бізнесу.

  Я думаю, що ні для кого не секрет, що я завжди стою і буду стояти на позиції легального бізнесу. Я як Прем’єр-міністр зацікавлений в тому, щоб в Україні були нові підприємства, підприємці, нові робочі місця, економіка розвивалася, а для цього я дуже часто зустрічаюся з підприємцями, асоціаціями і ми обговорюємо, що потрібно зробити з боку Уряду для того, щоб ведення бізнесу було легшим, зручним і підприємці були більш успішними.

  Так, на цю сесію, яка вже завершилася, ми внесли ініціативи об'єднання різних законодавчих ініціатив (їх 35), які Парламент почав ухвалювати, які дійсно значно покращать ситуацію щодо ведення підприємництва в країні, і це є дуже великим плюсом.

  Економіка починає відроджуватися, але дуже важливо, щоб легальний бізнес відчував себе захищеним і відкриття нових підприємств, закладів, сфер послуг, реєстрація підприємців, вироблення українського продукту і т.д. було зручним, простим і доступним. Тут є дуже багато, що потрібно зробити, але сьогодні ми будемо приймати чергове рішення щодо дерегуляції, яка дозволить, за наслідками наших зустріч з бізнесом, вирішити ряд важливих питань: користування інфраструктурою, все, що стосується лібералізації дозволів на роботу іноземним громадянам (до речі, це дуже цікавить ІТ-бізнес, і ми про це говорили, та інші підприємства) та багато інших речей, які дозволяють в Україні вести нормально "білий" прозорий якісний бізнес. Це з одного боку. І це впливатиме на розвиток економіки, на робочі місця для українців, на нормальну зарплату і, як наслідок, формування бюджетів, у тому числі місцевих.

  З іншого боку, про що я би хотів сьогодні сказати? Про "сірий" бізнес, про тих, хто працює в тіні, хто робить свої брудні справи і, таким чином, робить Україну не сильнішою, а навпаки, послаблює нашу державу.

  Я хочу сьогодні ще раз сказати про нашу боротьбу з контрабандою. Ми зупинили нелегальний потік товарів, як наслідок, ми вже бачимо збільшення надходжень до державного бюджету, а це те, що належить українським громадянам.

  Але, з іншого боку, що я чую сьогодні від реального сектору, від виробництв? У легкій промисловості спостерігається зовсім інша тенденція і зовсім інший попит на їхню продукцію.

  Будівельна галузь і виробництво будівельних матеріалів – зовсім інша тенденція щодо виробництва в Україні продукції, а не завезення дешевого і неякісного імпорту, який завозиться контрабандними шляхами. Тобто все це дає свої перші паростки.

  Але я наголошую на тому, що я буду й далі, я на цьому наголошую, розкривати всі тіньові схеми, які, на превеликий жаль, в Україні є. І буду категорично, жорстко боротися з тим, щоб схеми були знищені. І це боротьба буде абсолютно результативною, тому що чесно, це справедливо по відношенню до українців і до України. І я вважаю, що це наше головне завдання.

  Про що би я хотів сказати? У нас є різні види контрабанди. І сьогодні я хочу вам показати ще один приклад неймовірної контрабанди. Йдеться про контрабанду лісу – українських  природних ресурсів, по яких ми навіть маємо сьогодні вже фундаментальний звіт міжнародних організацій.

  Так співпало, що ми розпочали боротьбу з контрабандою і отримали цю інформацію. Але хочу підкреслити, що факти є жахливими. В мене є декілька ілюстрацій того, що нам удалося знайти протягом невеликого періоду часу.

  Подивіться, будь ласка, це конкретні приклади контрабанди лісу (лісу-кругляка),вирубки,  яка знищує екологію (ця вирубка несанкціонована або прихована), в тому числі нашої держави. Але по великому рахунку це величезний злочин і перед прийдешнім поколінням. Але в нас заборонено експорт лісу.

  Це означає, що всі ті, хто задіяні в процесі вирощення, вирубки, оформлення, транспортування, вони всі зрощені, і дивляться на це крізь пальці. Це означає, що сьогодні лісопереробна галузь України в стагнації, тому що не переробляють деревину в Україні, а вивозять сировину за кордон. Це порушення українського законодавства.

  І я сьогодні підписав звернення до Генерального прокурора України з наявною інформацією про такі правопорушення, кримінальні злочини. І сьогодні я пропоную, щоб ми прийняли рішення Уряду про те, щоб зробити наступне: Державна аудитслужба, Державна фіскальна служба, Національна поліція, Держгеокадастр почали ретельні перевірки господарської діяльності всіх лісгоспів країни з конкретним, абсолютно конкретними даними про накладні, хто їх підписував, хто відвантажував, який митник (прізвище, яка митниця) оформляв, через які пункти пропуску проходила ця контрабанда з прізвищами, це дуже важливо.

  І ще буде одне звернення до наших партнерів по Євросоюзу про те, щоб вони надали нам доступ до інформації про те, який ліс заїжджав на територію Євросоюзу. Тобто ми знаємо, що виїжджало звідси і будемо знати, що заїжджало туди, і ми побачимо, що звідси виїжджали дрова, а туди заїжджав ліс-кругляк, я глибоко в цьому переконаний.

  Я хочу вам показати, подивіться – це все накладні і дані про такий ліс. Це те, що буде передано Державній аудитслужбі, Національній поліції, Державній фіскальній службі. Наголошую на тому, що цій шаленій контрабанді має бути поставлений не тільки заслон, а всі, хто мають до цього відношення, мають бути покарані і мають нести відповідальність. Краще б людям платили кошти, які працюють в лісгоспах, вищі зарплати і робили б заліснення територій для наших нащадків, а не робили країну біднішою за рахунок того, що варварськи вирубують і за копійки продають український ліс.

  Крім того, я вчора підписав висновок з проханням підписати Закон України "Про криміналізацію контрабанди лісу" – про кримінальну відповідальність за контрабанду лісу з України. Ви знаєте, що цей закон був внесений і зареєстрований О. Ляшко, був підтриманий Парламентом. Парламент нам його направив на висновок. Наш висновок абсолютно позитивний, і розраховую на те, що він буде підписаний, введений в дію і ми зможемо не просто карати за контрабанду, а реально притягувати до кримінальної відповідальності за контрабанду лісу, за вирубку лісів.

  Окремо хочу сказати, що я звернусь до громадськості з тим, щоб вони постійно, 24 години на добу, в рамках своїх можливостей моніторили ситуацію по вирубці і по пропусках, пунктах пропуску, тому, що такі речі не помічати можливо тільки тоді, коли відвертаєш голову. А в причинах треба розібратися: чому відвертають голову.

  В мене тут є конкретні лісгоспи, які пишуть про те, що ці товари – це у нас паливна деревина, тільки паливна для вас – для всіх тих корупціонерів, хто цим займається. Це буде для вас паливна. Це ділова деревина, яка є високої якості, гатунку, яка заборонена до експортування. Я наголошую на тому, що ми будемо координувати дії з нашими міжнародними партнерами для того, щоб дізнатися конкретно, які обсяги якої деревини були направлені, які були незаконно вивезені з території України.

  Я хочу вам сказати тільки єдине, що за ці декілька років на посаді Прем’єр-міністра поряд з тим, що я займаюсь з колегами нашою діяльністю, я знаходжу, не одну вже знайшов і знищив, корупційну схему. Хочу підкреслити, що це ще одна корупційна схема.

  Але я точно можу вам сказати, що я буду виявляти й далі більшість схем, які роблять країну біднішою. Я буду про це говорити публічно, відкрито та буду йти до мети. Знищення схем, наповнення  українського бюджету та чесне відношення по відношенню до українських громадян –  це для мене важливо.

  Вкотре хочу сказати, я про це говорив з першого дня, я прошу всіх представників правоохоронних систем, правоохоронних органів країни, всіх чесних представників правоохоронних органів: нам немає чого ділити, давайте об’єднаємося і вдаримо по цих всіх схемах – жорстко, чітко, злагоджено, і покажемо людям конкретний результат готовності боротьби та результат боротьби, найголовніше, з цими явищами. Я закликаю всіх об’єднуватися та рухатися вперед – жорстко, відкрито, публічно. Я думаю, це буде абсолютно чіткий меседж всім тим, хто намагається використовувати державу, як  свою власність. Не допустимо цього, я наголошую абсолютно чітко.

  Розраховую на те, що ми по цих всіх справах від Генпрокуратури побачимо конкретно, хто, що, хто за цим стоїть і т.д. Безумовно, буде також звернення до НАБУ, бо я наголошую, що за цим усім є конкретні прізвища, посадові особи, покровителі, які мають бути притягнуті до відповідальності.

  Колеги, порядок денний сформовано за пропозиціями. Я пропоную затвердити порядок денний, якщо немає заперечень.