• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 18 квітня 2018 року о 16:12

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги! Розпочинаємо засідання Уряду.

  14 квітня два роки, як ми з вами прийшли працювати в Уряд. Я думаю, що для України, для українців, для нас з вами ці роки не були дуже простими, а були складними. Ми мали численні виклики, починаючи від стабілізації ситуації в країні, розуміючи необхідність економічного зростання і вирішення купи проблем, які накопичились не вчора, які хронічно накопичувались внаслідок безвідповідальності в ті періоди, коли Україна мала шанс.

  На превеликий жаль, багато разів цей шанс не був використаний для того, щоб повернути людям віру і достаток, а купа проблем, які ми маємо сьогодні, є дуже відчутною для кожного українського громадянина.

  Тому від першого дня нашої роботи, стикаючись з величезними викликами і проблемами, ми почали вирішувати конкретні питання. І коли, можливо, нас запитають про те, що ми зробили за два роки, я можу відповісти, що ми почали врешті вирішувати ті проблеми, які накопичились до Революції Гідності і які робили нашу країну слабшою.

  І те, що в 2014-2015 рр. була проведена титанічна робота, щоб утримати країну і зберегти її, то в 2016 році на наші плечі випала величезна відповідальність відновлення економічного зростання і початок відновлення, в тому числі, соціальної справедливості. Ми розпочали з вами оновлення пенсійної системи, освіти, медицини, про яку українці мріють не один десяток років, ми почали забезпечувати нашу енергетичну незалежність, і я точно можу сказати, що в той важкий період ми заклали всі підвалини, які дають нам можливість абсолютно впевнено дивитися в найближче майбутнє, яке дасть чітку відповідь для кожного громадянина України у стабільності, у безпеці, у достатку.

  Але це не просто те, що можливо зробити тільки одними думками. Для того, щоб досягти результату, треба якісно працювати, а стан проблем, як ми знаємо, є дуже і дуже глибокий.

  Я можу це проілюструвати на питаннях українських доріг. Кожен рік ми з вами говоримо про те, що дороги в Україні перебувають у жахливому стані. Насправді, чому так відбулось? Тому що з початку нашої незалежності ми мали ще запас міцності тоді, коли було потрібно їх оновлювати, підтримувати. Але цього не було зроблено, і тому кожного року доріг, які просто зруйнувалися, все більше й більше. Але я вважаю, що ми почали програму відновлення українських доріг.

  Насправді, ми сьогодні працюємо в двох напрямках. З одного боку, це ямковий ремонт. Так, він не є ефективним, але це для нас єдиний інструмент, щоб тимчасово забезпечити через ямковий ремонт утримання цих доріг, хоча б мінімальний проїзд.

  Але наше завдання полягає не в цьому. Воно полягає в тому, щоб почати будувати нові дороги, і в  2017 році, і в кінці 2016 року ми це продемонстрували, і сьогодні по всій країні, особливо у 2018 році масштабно буде продовжений капітальний ремонт, реконструкція та будівництво доріг.

  Звісно, ми маємо питання до якості виконання робіт, до халтури, яку ми маємо, але я точно знаю, що ми не будемо платити за жодний сантиметр чи метр дороги, який зроблений халтурно. Наше завдання – зменшувати обсяги ямкового ремонту і збільшувати обсяги капітального ремонту, щоб українці їздили по нормальних дорогах. І такі дороги ми вже сьогодні в Україні починаємо бачити, як ми ще не бачили 4-5 і більше років тому. Це говорить про те, що системність і глибина проблем є дуже серйозними. Але ми почали їх вирішувати і з кожним роком наше завдання – не наздоганяти проблеми, які нам дісталися, а випереджати нашими діями появу будь-яких проблем, і люди мають це відчувати.

  Тому хочу всіх українців запевнити, що в усіх сферах життя ми й далі будемо працювати над тим, щоб довести якість до розуміння та відчуття кожної української родини. Друзі, знаю, що це не відбувається за один день, але ми дякуємо вам сьогодні, усьому Уряду, за вашу справедливу критику, підтримку, за те, що ви з розумінням ставитеся до тих проблем, які стоять на порядку денному, за те, що підказуєте нам, що потрібно робити, і за те, що робите кожного дня для того, щоб Україна стала сильнішою.

  Хотів би також торкнутися теми не тільки українських доріг, а й цін на паливо в Україні. Знову розпочинається якась турбулентність з точки зору "віщунів", які говорять про те, що будуть прийняті якісь рішення, які призведуть до здорожчання цін на паливо. Хочу запевнити всіх українських громадян: жодного рішення ні Комісії по торгівлі, ні Уряду не буде прийнято, яке може спричинити будь-яку монополізацію, зговір або ще більше підвищення цін на паливо. Вважаю, що всі ці намагання до створення штучних монополій абсолютно не прийнятні. І я наголошую на тому, що всі рішення Уряду будуть абсолютно чесними і в інтересах українських громадян.

  Я не впливаю на світові ціни на нафту, але дуже хотів би, щоб українці мали доступ до недорогих нафтопродуктів. Для цього, вважаю, нам потрібно будувати, реконструювати нафтопереробні заводи, краще будувати нові. І ми сьогодні зацікавлені в тому, щоб приходили в цю сферу інвестиції, які дозволять нам виробляти в Україні більше конкурентного і дешевшого палива, ніж ми закуповуємо сьогодні за кордоном, вимушено закуповуємо за кордоном.

  Питання опрацьовується Першим віце-прем’єр-міністром, він чітко розуміє проблематику і забезпечить все, що необхідно при підтримці Уряду, щоб не допустити будь-яких рішень, які можуть спричинити проблему для українських водіїв.

  Отже, модернізуємо нашу країну і приймаємо рішення, які дозволяють нам бути сильнішими, а не навпаки.

  Окремо хотів би сказати, що ми приділяємо увагу і національній культурі. Ми знаємо, що Україна завжди була країною з сильно розвинутим кінематографом, і ми в принципі є країною з надзвичайно талановитими акторами і взагалі представниками мистецтва. Але ми теж знаємо про те, що внаслідок, напевно, і байдужості до цієї теми розвитку культури, мистецтва, зміцнення духовності, український кінематограф почав просто зникати з екранів телевізорів, і перестав бути конкурентним. Ми вирішили, що з цим теж миритися не можемо.

  Насправді за декілька років ми створили нове національне законодавство про підтримку кінематографу, і я дякую всім, хто долучився до його розробки, всім, хто має відношення до кіно. І ми почали системно проводити підтримку створення кінопродукції в Україні. Це ціла індустрія, в тому числі, яка дуже позитивно впливає на розвиток нашої економіки і популяризацію України. І можу одразу сказати, що ми сьогодні маємо десятки нових фільмів, мультфільмів. Дуже багато закладено нових робіт, над якими сьогодні працюють наші митці.

  Українське кіно стає світовим трендом. Я думаю, що нам треба тільки підсилювати ці можливості. Сьогодні ми приймемо чергове рішення про підтримку, ще додатково 500 млн грн, на виробництво кінопродукції в Україні. З цією доповіддю буде виступати Міністр культури Євген Нищук, який і сам має відношення не тільки до адміністративної роботи у складі Уряду, а й до мистецтва і безпосередньо бере участь у створенні українського кіно.

  У нас розданий порядок денний за пропозицією комітетів і міністерств. Є пропозиція затвердити його, розпочати розгляд питань з питання про державну підтримку виробництва і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування.

  Далі ми заслухаємо другим питанням про роботу оперативного штабу щодо протидії рейдерським атакам, який очолює Перший віце-прем'єр-міністр і роботу якого координує Міністр юстиції з іншими міністерствами. І далі перейдемо до розгляду питань порядку денного.

  Немає заперечень? Тоді порядок денний затверджено.