• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 березня 2018 року о 16:05

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги!

  Порядок денний містить ряд важливих питань. І я хотів би ще раз підкреслити, що для нас є надзвичайно важливо розвивати національну економіку, але найголовніше, щоб ми ніколи не забували про інтереси людей, про те, що кожна зміна, кожна реформа несе відповідні наслідки і впливає на якість життя українських громадян. Це найголовніше, що потрібно пам’ятати всім, коли пропонують якісь рішення, які стосуються життя людей. За будь-якою реформою, за будь-якою зміною стоять долі мільйонів українців.

  Сьогодні ми будемо приймати ряд важливих рішень, зокрема й рішень, які стосуються людей з інвалідністю, які потребують, можливо, більше трохи уваги, більше допомоги і підтримки для того, щоб повноцінно наповнити зміст свого життя.

  І в цьому питанні можливо сказати, що Україна, напевно, маючи такі пострадянські традиції, не завжди приділяє увагу тим, хто її особливо потребує в особливий період.

  І сьогодні Мінсоцполітики внесе ряд важливих рішень, пов’язаних з тим, яким чином усе ж таки допомогти якісно забезпечити протезно-ортопедичною продукцією людей з інвалідністю; яким чином забезпечити перевезення людей на візках, які просто не можуть самі пересуватися із зрозумілих причин.

  Я завжди говорив, що для того, щоб зрозуміти проблеми цих людей, потрібно зрозуміти, що людина, можливо, яка має інвалідність, живе на п’ятому поверсі в будинку без ліфта, уявіть собі, наскільки їй важко психологічно, фізично, перебуваючи в чотирьох стінах постійно. Просто людина себе обмежує в абсолютно елементарних речах.

  І наше завдання сьогодні – дати можливість відповідними виробами забезпечити відповідну якість для людей; дати цим людям можливість обирати, який саме виріб, щоб він був якісний, щоб він підходив до цієї людини – це друга позиція; третє, треба все ж таки розуміти, що в цих людей є потреби і, можливо, треба переїхати в лікарню, треба переїхати десь у якийсь інший заклад.

  І я пам’ятаю, коли був міським головою Вінниці (по-моєму, в 2007 чи 2006 році, 2006-му, Раїса Василівна Панасюк, Урядова уповноважена з прав осіб із інвалідністю, підказує), ми створили службу перевезень для людей на візках. Це, так би мовити, спеціалізоване таксі, коли людина може викликати, заздалегідь приїжджає автомобіль, перевозить людину туди, куди їй потрібно.

  Безумовно, дуже важливо, щоб і громадський транспорт ми модернізували для потреб людей з інвалідністю. І тут теж важливо те, що ініціювало Мінінфраструктури – нові вимоги до перевезень пасажирським транспортом, це теж поступово ситуацію змінить. Але треба, щоб така служба перевезень людей на візках була по всій країні.

   Сьогодні ми приймемо рішення про закупівлю спеціальних автобусів, передамо їх на місцевий рівень громадам, які створюють такі служби, щоб ці служби працювали і постійно розвивалися, тому що, я наголошую ще раз, за кожним нашим рішенням стоїть конкретна людська доля. І тому, коли ми в таких складніших умовах намагаємося сьогодні вивести країну з тієї глибоченної кризи, в якій вона перебуває не один рік, не одне десятиріччя, ми маємо завжди пам'ятати про людей.

  Тому наші кроки з точки зору підвищення мінімальної зарплати, зміни системи пенсійного забезпечення, а це тільки початок, я наголошую, початок системного підвищення пенсій в Україні, є ті, хто вже отримав суттєві підвищення, є ті, хто отримують суттєві підвищення, і ми над цим сьогодні працюємо.

  Далі ми обираємо різні категорії і робимо акценти, підвищуємо зарплату українському вчителю, українському рятівнику. Треба більше уваги сьогодні приділяти медикам, це все є в порядку денному нашої безпосередньої роботи, але це все залежить від роботи національної економіки. У тому числі ми зараз прийняли рішення про підвищення пенсій військовослужбовцям, і будемо йти далі.

  Але я наголошую на тому, що це все має бути співставлене з ростом національної економіки. А тут у нас є величезні можливості, які нам потрібно використовувати. І, наголошую на тому, пам'ятати про кожну реформу, кожну зміну, що за цими змінами стоїть доля людей. Бо я бачу, що іноді розпочинали процеси якихось реформ, не розуміючи те, як це відзначиться на житті простої людини. Тому треба, щоб кожен про це пам'ятав.

  Сьогодні буде доповідь Міністра соціальної політики, і він нас поінформує про рішення, які прийняті.

  Наступна позиція, яка теж є важливою, – ми сьогодні ухвалимо рішення про відділення 400 млн грн на забезпечення "теплими кредитами". Якісна програма, добре працює, тобто ми допомагаємо реальним людям змінювати своє обладнання і бути більш енергоефективним. Завдання для нас є абсолютно чітким: ми маємо підвищити якість надання послуг, особливо те, що стосується тепла, теплозабезпечення. Але, з іншого боку, маємо забезпечувати економію, і такими інструментами ми теж допомагаємо це робити.

  Врешті-решт сьогодні приймемо рішення про створення реєстру субсидіантів. Це те рішення, яке буде абсолютно чітко сприяти прозорості всіх субсидіантів у країні, і ми в цьому питанні маємо навести порядок, запровадити більшу прозорість. Це теж є дуже важливим, і сьогодні таке рішення буде прийнято.

  І ще одне рішення, яке сьогодні буде доповідати Міністр юстиції. Він цим дуже професійно опікується, і я дякую йому за це. Це питання так званих аліментників. Доколи будуть батьки, які не платять кошти дітям, яких вони покинули? Я хочу сказати чітко всім тим, хто не сплачує аліментів: ми будемо жорстко вас карати; ми будемо створювати максимальні обмеження, щоб ви відчували, що вам життя немає без того, що ви не платили кошти своїм дітям, щоб ви турбувалися про їхнє благополуччя. А то, як правило, покинули дитину на мамині плечі, і гуляє собі. Сімейні цінності та підтримка, особливо дітей, є пріоритетом.

  Я говорю не тільки як Прем’єр-міністр, а й як батько. Кожного дня треба пам’ятати про те, що дитина, яка десь покинута, не відчуває тепла від повноцінної родини. Я розумію, що коштами цього не компенсуєш, але якщо й кошти не сплачує, то знайте, що ті, хто не сплачує кошти по дітях (аліменти), мають ворогів в особі Уряду і мене особисто. Ми вам спуску не дамо. Будемо переслідувати по всіх напрямках для того, щоб змушувати платити кошти дітям.

  Є ще ряд важливих рішень, у тому числі дерегуляція у видобувній галузі.

  Буде прийнято рішення про соціальні виплати інвалідам війни різних категорій.

  Фактично сьогодні ми приймемо всі ті позиції, які були напрацьовані урядовими комітетами за пропозиціями самих міністерств.

  По разових виплатах ветеранам війни, особам з інвалідністю внаслідок війни І групи буде здійснення разової виплати – 3 тис. 685 грн., ІІ групи – 3 тис. 265 грн., ІІІ групи – 2 тис. 845 грн., учасникам бойових дій і неповнолітнім в’язням концтаборів – 1 тис. 265 і т.д.

  Тобто ці рішення сьогодні будуть прийняті. Відповідно управління соціального захисту, всі почнуть займатися підготовкою до відповідних виплат.

  Шановні колеги, є пропозиція прийняти за основу порядок денний і перейти до розгляду питань.