• In English
 • Вступне слово Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 грудня 2017 року о 16:22

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги!

  Я хотів би розпочати засідання Уряду з того, щоб ще раз подякувати українському Парламенту за вчасно прийнятий бюджет, який Уряд направив у 2017 році 15 вересня – так, як передбачає законодавство.

  Тиждень тому під час засідання Уряду я сказав про те, що найактуальнішим питанням сьогодні для людей є відповідь на питання: що буде завтра? І минулої середи я сказав, що завтра буде четвер, у який ми маємо всі шанси ухвалити державний бюджет на 2018 рік.

  І насправді, ухвалення рішень завчасно, прогнозовано, відкрито дає можливість абсолютно по-іншому подивитися на наше майбутнє, глибоко переконаний в тому, що дає можливість кожному з нас прогнозувати майбутнє. І саме головне, щоб цю прогнозованість відчували люди, люди розуміли, що буде у 2018 році, які будуть пріоритети, що рішення, справді, ухвалюються завчасно, а не швидко і не відомо яким чином.

  Ми ламаємо ті стереотипи. Ми запроваджуємо абсолютно нові традиції. І саме головне, що ми абсолютно чітко бачимо завдання, які абсолютно під силу для нашого виконання.

  Тому сьогодні я би хотів подякувати Президенту України, фракції "Блок Петра Порошенка", Арсенію Яценюку та "Народному фронту", Олегу Ляшку і фракції Радикальної партії, групі "Відродження", "Воля народу", окремим народним депутатам, які, незважаючи ні на які політичні спекуляції, абсолютно чітко розібралися в пріоритетності бюджету, за розуміння його збалансованості, в тому числі й тих ініціатив, які ми закладали щодо економічного зростання, модернізації, абсолютно інших напрямків і в тому числі фінансування розвитку економіки. Вони будуть впливати позитивно на те, що життя у 2018 році для пересічних громадян буде кращим, ніж у 2017.

  І ми маємо абсолютно чітко йти вперед і запроваджувати нові принципи політики. Я глибоко переконаний у тому, що відповідальна політика – це те, що хочуть сьогодні відчувати люди. Я можу сказати, що для мене дуже важливо не тільки давати обіцянки, а й виконувати те, що я пообіцяв. Я не можу дозволити собі такої розкоші, щоб щось пообіцяти і потім на наступний день або в той же момент про це забути.

  На превеликий жаль, у багатьох випадках для нашої української політики пообіцяти й не зробити, пообіцяти й забути – це норма життя. Так я хочу зламати цю норму життя і змусити абсолютно всіх, у тому числі своїм прикладом, відповідально ставитися до тих обіцянок, які ми даємо суспільству.

  Суспільство абсолютно повністю заслуговує до себе шани та поваги, але не на словах і в лозунгах, а в конкретних справах.

  Тому хочу ще раз підкреслити, що ми будемо і далі закладати абсолютно нові стандарти нашої відповідальної політики. Ніякого популізму або якихось інших речей. Сказав – маєш зробити. Якщо на це треба більше часу, ніж прогнозовано – значить, треба сказати, що можуть бути скориговані терміни, але обіцянка має бути виконана. Це мій життєвий принцип. І зраджувати своїм принципам я не збираюсь.

  Хочу ще раз наголосити, що на сьогоднішньому засіданні Уряду ми приймемо рішення щодо виконання ряду обіцянок. Півтора роки тому я дав обіцянку про те, що ми добудуємо першу чергу лікарні "Охматдит". Як ми знаємо, за багато років лікарня "Охматдит" могла б вже бути давно побудована і там могли б лікуватися діти. Натомість хтось вирішив, що це має бути саме великим символом неефективності і корупції. Ми в цьому питанні поставили крапку, зламали всі корупційні схеми і завершили будівництво "Охматдиту", його першої черги. І це чергова обіцянка, яку я обіцяв і виконав.

  Хочу подякувати Віце-прем’єр-міністру, який безпосередньо займався і опікувався цим питанням і вивів його на належний рівень, – це Володимир Кістіон. Хочу подякувати команді МОЗ, Уляні Супрун, хочу всім подякувати, хто долучився до того, і Мінфіну в тому числі для того, щоб завершити цей проект.

  Сьогодні ми приймемо рішення про введення в експлуатацію першої черги. Далі – відповідальність МОЗ. Я закликаю вас, з новим керівником закладу, за 2-3 місяці запустити заклад повноцінно в роботу. Це дасть можливість нам якісно лікувати дітей. Тому ще одна обіцянка, яку я давав, виконана.

  Сьогодні також ми приймемо остаточне рішення щодо формування повноцінного складу наглядової ради НАК „Нафтогаз України”. Нам треба було довключити ще одного члена в наглядову раду, і ми це сьогодні зробимо. Тобто фактично після сьогоднішнього рішення компанія НАК „Нафтогаз України”  отримає незалежний професійний борд, незалежну професійну наглядову раду. І це ще одна обіцянка, яку я давав.

  Але я хочу наголосити на тому, що дуже важливо навести порядок в НАК „Нафтогаз України”, створити конкурентний ринок природного газу, демонополізувати НАК „Нафтогаз України”, зробити абсолютно все, щоб в найкоротші терміни в середньостроковій перспективі ми змогли абсолютно чітко знизити ціни на газ усередині країни, а для цього Укргазвидобування має наростити видобуток українського газу. В 2020 році ми маємо забути про імпорт і в 2020 році для населення України газ має суттєво знизитися в ціні. Це є принципове завдання, яке я поставив перед "Нафтогазом", і вважаю, що наглядова рада зробить все для того, щоб менеджмент компанії досягав успіху, а не оперував лозунгами, що є дуже важливим.

  Тому бажаю успіху і наголошую на тому, що нова наглядова рада буде повністю співпрацювати з Урядом і я, як Прем’єр-міністр, буду приділяти цьому важливий пріоритет, оскільки я би хотів, щоб українці отримали абсолютно інші ціни на газ усередині країни. Але для цього нам потрібно зробити дві речі: наростити видобуток газу і припинити закуповувати його за кордоном. Тоді країна зі статусом імпортера газу стане країною зі статусом експортера, а це зовсім інша формула формування самої ціни всередині країни. Це ще одне питання, яке ми вирішили.

  Ще одна річ. Я обіцяв, що після того, як ми ухвалимо і впровадимо солідарну пенсійну систему для українських пенсіонерів, нашим наступним кроком буде пропозиція щодо підвищення пенсій, осучаснення пенсій і зміни системи пенсійного забезпечення військових пенсіонерів. Хочу підкреслити, що і ця обіцянка виконана.

  Ми багато часу приділили тому, щоб напрацювати пропозиції для нової системи пенсійного забезпечення військовослужбовців. Сьогодні ми такі пропозиції передамо в РНБО, оскільки це питання військовослужбовців, де на рівні Президента, РНБО ми знайдемо остаточні рішення, які можуть бути ухвалені українським парламентом, щоб з 1 січня (я переконаний, що це можливо зробити) українські військові пенсіонери отримували вже перерахунок пенсії.

  Те, що ми пропонуємо, передбачає, що ми зробимо зміну пенсійної системи для 550 тис. військових пенсіонерів. Це перша позиція.

  Друга позиція, яка є дуже важливою: ми пропонуємо закласти ту саму систему, коли індексація пенсій, осучаснення пенсій буде відбуватися автоматично. Ми передбачаємо, що бойові пенсії, наголошую, мають бути більшими, ніж звичайні пенсії військовослужбовців. І я переконаний, від тих розрахунків, які я сьогодні маю, що підвищення пенсій для військових пенсіонерів може бути не меншим в середньому, ніж 1,5 тис. грн. Але, зрозуміло, що бойові пенсії будуть в рази більші. І тут нам потрібно ще на рівні РНБО все опрацювати, узгодити і потім виходити в український Парламент з пропозицією ухвалення нашого спільного рішення.

  Тому сьогодні ми протокольним рішенням Уряду направимо цей документ, як обіцяли, для опрацювання в РНБО.

  Я ще раз хотів би повернутися до відповідальності. Мені теж набридло, коли люди щось обіцяють (особливо це стосується владних чинів), а не роблять, обіцяють виконати завдання в один термін і забувають це виконати, затягують процес на місяць, два, три. А країна чекати не може.

  Тому відповідальність має бути однією з головних рис або принципів роботи у владі, особливо вертикалі Кабінету Міністрів. Я на цьому наголошую, що вчасно прийнятий бюджет, зрозуміння планів 2018 року вимагає кожного міністра, від кожного центрального органу виконавчої влади, від керівників областей абсолютно нової якості. Ми вже працюємо не "з коліс" – сьогодні на вчора, а можемо працювати вже прогнозовано на майбутнє. І тому мої вимоги до професійності і урядовців, і всієї системи вертикалі влади будуть тільки підвищуватися. Наголошую, не просто якимись вимогами, а власним прикладом: обіцяно – зроблено, заплановано – реалізовано – це той принцип, який дуже важливий.

  Саме головне на цьому шляху завжди радитися з людьми, розуміти їх проблеми, і тоді все стане абсолютно нормально. Наголошую, колеги, мені можна заважати, створювати якісь перешкоди, можливо, створювати якісь обмеження, щоб затягувати час для реалізації тих планів, які я ставлю як завдання, але мене не можна зупинити. Я хотів би, щоб всі це розуміли. Для мене відповідальна політика є пріоритетом. І маю надію на те, що кількість і коло однодумців буде з кожним днем, місяцем, роком зростати.

  Рухаємося далі. Я пропоную, щоб ми затвердили порядок денний засідання Уряду. Фактично ми опрацювали порядок денний в урядових комітетах за пропозиціями міністерств, і якщо немає заперечень, ми можемо перейти до розгляду питань порядку денного.