• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 11 квітня 2018 року о 14:41

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги! У першу чергу хотів би сказати про те, що сьогодні ми почуємо проміжний звіт Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій.

  Як ви пам’ятаєте, я дав доручення про те, щоб утворити групи по перевірці торгових центрів, кінотеатрів – усіх тих місць, де є велике скупчення людей.

  І сьогодні буде проміжний звіт. Але очевидним є те, що ми маємо справу з безвідповідальністю, з байдужістю, з нерозумінням того, що нехтування правил безпеки призводить до людських жертв. І з таким бардаком миритися ми не збираємося.

  Я наголошую, що це не разова акція. Ми постійно будемо моніторити ситуацію. Я наголосив і ще раз хотів би підкреслити, мені не потрібні штрафні санкції від власників або від орендаторів. Мені потрібна безпека українських громадян. Будь ласка, забезпечте її і тоді в нас немає жодних питань. Іншого варіанту тут немає. Тільки розуміння того, що всі рекомендації мають бути виконані і у всіх таких місцях має бути високий ступінь безпеки людей.

  Наступна позиція, яку ми розглянемо. Ми розглянемо проект закону про відповідальність за порушення виборчого законодавства.

  Насправді, ми маємо підготуватися до чергових виборів Президента навесні наступного року і чергових виборів до Парламенту, які відбудуться восени наступного року. Але в чому є важливість цього закону?  В тому, що цей закон дасть відповідь після його ухвалення на жорстку відповідальність тих, хто скуповує голоси, фальшує результати виборів.

  Я думаю, що нікого не потрібно переконувати в тому, що фальшиві результати виборів або викривлені результати виборів потім надзвичайно дорого обходяться українським громадянам.

  Треба зупинити скупку голосів, з якою Україна стикається під час кожної виборчої кампанії. Нечесна перемога ніколи не призведе до якісної та чесної роботи у владі. Тому це не тільки можливо визначити законом, а це можливо виправити багатьма чинниками, в тому числі законом і відповідальністю.

  І тут я хочу подякувати Арсену Борисовичу Авакову за лідерство в цьому процесі і напрацьований новий закон спільно з громадськістю, спільно з експертами. І я вірю в те, що ще в цій сесії закон може бути ухвалено, розглянуто Парламентом, доопрацьовано, там, де це необхідно.

  Але в Україні має бути чітке розуміння у всіх, хто намагається скуповувати голоси, фальшувати вибори. Вони мають нести за це відповідальність. Я щось не пам'ятаю, щоб хтось поніс відповідальність за всю історію фальшувань виборів, про які ми знали, здогадувалися, щоб хтось реально поніс відповідальність, і я думаю, що жорсткість відповідальності тут має бути визначена чітко законом.

  Наступне питання – це теж наша законодавча ініціатива, яка стосується підготовки кваліфікованих робітничих кадрів. Я думаю, що ви бачите, що сьогодні до промисловості України є величезний інтерес як у внутрішніх підприємців, так і у зовнішніх інвесторів, які, в принципі, сьогодні заходять в Україну і будують вже нові виробництва. Цей процес тільки розпочинається, але перше питання, на яке потрібно дати відповідь, – це підготовка кваліфікованих робітничих кадрів.

  Що тут приховувати, коли ми розуміємо, що є серйозна міграція людей, які шукають працю в Європі і у світі. Чому шукають? Тому що там є нормальні умови роботи, з одного боку, а з іншого боку, є вища зарплата. Тому наше завдання – щоб була вища зарплата в Україні, і це є можливо. І це вже демонструють ряд компаній, світових в тому числі й українських, які будують нові підприємства, нові виробничі потужності, і там люди отримують "білу" зарплату і зарплату вже, я б сказав,  достатньо пристойного рівня.

  Але потрібно також і готувати якісні кваліфіковані кадри, і тут питання професійно-технічної освіти виходить на перший план. Ми почали програму модернізації програм навчання, і ця програма вже другий рік поспіль працює. В цьому році ми на неї направимо 100 млн грн. Це нове обладнання, нові технології, щоб молоді люди, які отримують кваліфікацію, отримували відразу на конкурентних технологіях, щоб приходили з навчання відразу на виробництво і відразу починали працювати. Цього хочуть сьогодні ті, хто інвестує в національну економіку.

  Нам треба зупинити трудову міграцію, нам треба створити нормальні умови для того, щоб люди працювали в Україні. Такі умови почали створюватися. Потрібен час, я думаю, що за місяць-два це зробити неможливо. За декілька років, я думаю, що можливо вирішити питання для того, щоб люди почали повертатися, такі приклади є, що люди повертаються, але поодинокі.

  Наше завдання – висока зарплата і якісний рівень робочих місць. В цьому питанні, те, що буде сформовано, в тому числі й регіональне замовлення кадрів, – це те, над чим ми працювали, і сьогодні вже є, так би мовити, і результати. Тобто ми замовляємо ті виробничі професії, яких потребують сьогодні реальний сектор економіки і реальні підприємства. І на кожній зустрічі з підприємцями, освітянами постійно піднімають питання про те, що треба завершити з підготовкою юристів. Їх у нашій країні достатньо. Треба готувати ті професії, ті спеціальності, які потрібні для економіки нашої країни.

  Тому закони, які сьогодні буде доповідати заступник Міністра освіти і науки, якраз покликані на те, щоб врегулювати, в тому числі, й це питання і більше включити місцеву владу в процес прийняття рішень і формування якісної освіти.

  Тому, колеги, розпочинаємо засідання Уряду з затвердження порядку денного, який поданий за пропозиціями урядових комітетів і міністерств.