• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 29 серпня 2018 року о 14:27

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня! Перш за все я хотів би розпочати засідання Уряду з важливого питання. Це підготовка до навчального року.

  Перше вересня вже наближається, літо, як завжди, дуже швидко пройшло, але й освітяни, і державні програми ми спільно з освітянами реалізовували для того, щоб розпочати процес створення нової української школи. І саме 1 вересня вона стартує.

  Дуже важливо, щоб наша українська освіта була конкурентоздатною. Ми знаємо, що наші діти достатньо талановиті для того, щоб мати достатньо високі результати свого навчання. Але розуміємо, що весь процес навчання ми маємо розпочинати, безумовно, з дошкільної, шкільної освіти до професійно-технічної, вищої школи. Це все має бути єдиною системою, яка є конкурентною, сучасною, мобільною, яка дає всі компетенції для того, щоб кожен український громадянин мав набір необхідних знань для того, щоб стати успішним.

  У цьому році ми починаємо процес впровадження реформи освіти. Ця реформа дасть свої перші результати через 12 років. Але сьогодні ми закладаємо основу цих важливих і необхідних змін, і сьогодні Міністр освіти, яка є лідером цього процесу, поінформує нас і про підготовку до нового навчального року, і про запровадження нових програм.

  Зрозуміло, що ми запровадили сьогодні підтримку нової української школи, безпрецедентно виділили 1 млрд на те, щоб змінити середовище і матеріали, на яких навчаються сьогодні українські діти. Але знову ж таки треба зазначити, що ми маємо нести спільну відповідальність за успішне впровадження цих змін.

  Хочу тільки зазначити, що з 1 млрд місцеві органи влади витратили трошки більше 50% грошей, які ми направили на нові матеріали для навчання, нові меблі, нові умови і забезпечення для навчання дітей 1-4 класів. Тому я вважаю, що кожен на місцях має відчувати свою відповідальність за успішність наших дітей, бо є  тільки один шанс для наших дітей отримати необхідний повноцінний багаж знань, який кожен з них потім буде використовувати все своє життя. Ми не маємо, ніхто не має права забирати шанс на якісну освіту.

  Тому до 2020 року завдання, яке поставлено Урядом, має бути виконано: всі українські діти мають отримати вільний доступ до дитячих садочків; школи мають бути переобладнані, запроваджені сучасні технології навчання.

  Але треба зазначити, що школа – це не тільки стіни, парти, нові програми навчання, а це також і український вчитель, який має відчувати на собі величезну повагу. І те, що ми за останні декілька років збільшили бюджет освіти з 127 млрд до 220 млрд, говорить про те, що це для нас є надважливим пріоритетом. Як ми будемо навчати, так ми і отримаємо такої якості медицину, економіку і так далі.  Ми розуміємо, що похідне – це і є питання освіти. І я б дуже хотів, щоб протягом 10 років Україна стала країною з високою якістю освіти, конкурентною, коли б ми могли не тільки навчати своїх дітей, але й поширювати свій освітянський досвід на інші країни. Для цього нам потрібна і міцна економіка.

  З одного боку, ми можемо зростати економічно, а з іншого боку, ми маємо закривати ті схеми, які не дозволяють нам наповнювати повноцінно український бюджет. Я вже наводив приклад: для того щоб нам запровадити, а я вважаю, що це буде основою на наступний рік, одним з пріоритетів екстрену медицину в країні, нам треба буквально плюс 11 млрд грн на наступний рік. Це означає, що буде якісна екстрена медицина, буде перенавчений персонал, їм буде підвищена зарплата, нові машини, нове забезпечення і так далі. 

  Тобто нам потрібні фінансові ресурси для того, щоб інвестувати їх у якість життя людей. І коли ми бачимо, що є ряд серйозних напрямків, де панують сьогодні тіньові схеми, які роблять нашу країну біднішою, можу вам сказати, що ніхто нікому не дав право закривати на це очі.

  І тому я звернувся до всієї правоохоронної системи: давайте разом проведемо водорозділ тих, хто має абсолютно державницький підхід, і тих, хто бореться з нами, роблячи нашу країну біднішою. І я дякую сьогодні ДФС, іншим правоохоронним структурам, Нацполіції за те, що ми об’єднались, і сьогодні ми заслухаємо керівника ДФС щодо перших результатів цієї боротьби.

  Але я хочу сказати одну річ, що ця боротьба є дуже складна. І в цій боротьбі проти нас використовують найрізноманітнішу зброю, публічну, непублічну. Ми розуміємо, що клани, які займаються контрабандою, а деякі з них вже є достатньо популярні в країні, в тому числі завдячуючи нашій допомозі і роботі правоохоронної системи, володіють мільярдами. І ці мільярди сьогодні вони направляють проти нас. Я пам'ятаю, як в одному з інтерв'ю М. Продан сказав: «Коли ти ліквідуєш чиюсь схему, і ця людина втрачає мільярд, це означає тільки єдине – ворогів у тебе стає з кожним днем все більше». Але це не особисті вороги. Це вороги нашої держави.

  Тому нам потрібно продовжувати боротьбу. Результат нашої боротьби дуже швидко можна перевірити – державний бюджет. Це тіньові потоки важко порахувати, бо по кишенях брудних розходяться. А у нас все видно. Державний бюджет: щоденні надходження, щомісячні надходження - і є результат.

  Тому я закликаю нас всіх далі боротися з цим явищем, і я ще раз хочу підкреслити: мені як Прем’єр-міністру, нам як Уряду в цій боротьбі потрібна громадська підтримка, потрібна підтримка, я звертаюсь до легального і чесного бізнесу, білих імпортерів. Нам потрібна ваша підтримка. Чи не вперше ми реально почали закручувати гайки там, де схеми виявлені. Тільки в минулому році ми додали плюс 70 млрд, у цьому році ви почуєте зараз про ті цифри, які надходять.

  Але я наголошую – це справа честі держави, щоб ми всі були об'єднані навколо служіння Україні. Через ресурси, які будуть надходити від ліквідації тіньових схем, кожна гривня, я це гарантую, буде віддана освітянам, лікарям, пенсіонерам, Збройним Силам, кожна гривня буде інвестуватися в енергоефективність, в українські дороги, в нову якість життя. Це все належить державі. І я просив би всіх бути і далі об'єднаними та стійкими і не піддаватися на жодні провокації.

  Я пропоную, щоб ми зараз заслухали питання по результатах боротьби з контрабандою, а потім буде достатньо системна доповідь щодо підготовки до 1 вересня.

  Далі у нас є порядок денний, який поданий за результатами роботи урядових комітетів і міністерств. Я пропоную його затвердити і почати розгляд. Немає заперечень? Немає.