• In English
 • Встановлення 100 МВт II черги Приморської вітроелектростанції за участю світового виробника вітротурбін – ще один доказ інвестиційної привабливості «зеленої» енергетики України

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук привітав компанії «ДТЕК ВДЕ» і «GE Renewable Energy» із укладанням важливої угоди щодо встановлення II черги Приморської вітроелектростанції (ВЕС) потужністю 100 МВт у Запорізькій області.

  Станцію буде обладнано 26 вітротурбінами класу 3.8 МВт, які буде доставлено в Україну і встановлено на майданчику ВЕС у 2019 році.

  Це ще одна важлива інвестиція у розмірі 150 млн євро у розвиток вітроенергетики України.

  Після завершення будівництва обидві черги Приморської ВЕС загальною потужністю 200 МВт генеруватимуть близько 675 млн кВт/год «зеленої» електроенергії щорічно.

  «Запуск чергового «зеленого» проекту у співпраці з іноземними партнерами красномовно свідчить, що ми запровадили ефективне інвестиційно сприятливе законодавство», - повідомив Сергій Савчук під час урочистого укладання угоди.

  В Україну охоче заходять такі потужні компанії із світовим ім’ям, як «General Electric», що посідає 4-те місце серед найбільших виробників вітротурбін у світі. Компанія встановила 35 тис. вітрових турбін та 400 ГВт потужностей відновлюваної енергетики у світі.

  Cергій Савчук нагадав, що сьогодні для інвесторів та бізнесу на законодавчому рівні запроваджено стимулюючий «зелений» тариф, а також можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу «чистої» електроенергії.

  «Щоб забезпечити збалансований та передбачуваний розвиток відновлюваної енергетики, ми плануємо поетапний перехід на систему аукціонів із 2020 року», - зауважив Сергій Савчук.

  Аукціони будуть обов’язкові для ВЕС потужністю більше 20 МВт. Передбачається, що бізнес зможе укладати договори на продаж «зеленої» електроенергії на 20 років.

  Завершуючи виступ, Голова Держенергоефективності закликав інвесторів та бізнес продовжувати активну роботу у «зеленій» енергетиці на користь економіки України.