• In English
  • Всесвітній День соціальної роботи: у Мінсоцполітики відзначили кращі команди надавачів соцпослуг
    Міністерство соціальної політики України, опубліковано 18 березня 2025 року о 17:27

    18 березня, у Всесвітній День соціальної роботи, Міністерство соціальної політики України зібрало у Києві надавачів соціальних послуг трьох експериментальних проектів з усієї країни, щоб відзначити їхній внесок у підтримку українців. Понад 50 команд отримали нагороди за щоденну працю, що змінює життя людей на краще.

    Ці команди реалізовують інноваційні соціальні послуги – “Формування життєстійкості” та “Супровід військовослужбовців та членів їхніх сімей у військових частинах”, а також новий формат послуг з підтриманого проживання і стаціонарного догляду за принципом “гроші ходять за людиною”. Фахівці надають допомогу нашим захисникам і захисницям, їхнім близьким, людям старшого віку, особам з інвалідністю, а також підтримують ментальне здоров’я українців у Центрах життєстійкості.

    “Для мене ці проекти – особливі, адже змінюють підхід до соціальної підтримки. Уперше з часів незалежної України у нас з’явилася послуга з формування життєстійкості, яку може отримати кожен житель громади. Уперше ми напрацювали новий формат закупівлі державою послуг неурядових організацій. Ми об’єднали зусилля держави, бізнесу та громадського сектору. І саме завдяки цій синергії усі разом будуємо людяну соціальну політику, що справді змінює життя людей”, – зазначила Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

    До партнерства у соціальній сфері активно долучається і бізнес.

    Міністерство соціальної політики продовжує розвивати експериментальні проекти у сфері соціальних послуг, залучаючи нових партнерів та впроваджуючи найкращі світові практики для підтримки людей, які цього потребують.

    Наразі у межах пілотного проекту з формування життєстійкості, що реалізовується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Олени Зеленської, відкрито понад 200 Центрів життєстійкості по всій Україні.

    Соціальна послуга супроводу військових та членів їхніх родин організована у 35 військових частинах.

    Експериментальний проект зі Стаціонарного догляду та підтриманого проживання успішно пілотував у 18 громадах. Він дає змогу надавати послуги внутрішньо переміщеним особам похилого віку та особам з інвалідністю за принципом “гроші ходять за людиною”.

    Детальніше – на сайті Мінсоцполітики