Про це розповіла Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час прямого ефіру на Національному телемарафоні 1 березня.
«Найбільший ефект ми очікуємо від віддзеркалення секторальних санкцій. Це потужний удар по агресору, адже під дію санкцій підпадають сотні російських банків, тисячі фінансових установ, кредитних організацій, страхових компаній та інвестиційних фондів, які фінансують війну. Фінансовий сектор є найбільш чутливим для наших партнерів, але дуже необхідний для нас. Ми використовуємо всі доступні нам інструменти для того, щоб заблокувати російські банки та припинити діяльність іноземних фінансових установ на території росії», - зауважила Юлія Свириденко.
Ослаблення економіки рф до стану, коли росія буде не в змозі вести війну не лише можливе – це є ключовим завданням санкційної політики України та партнерів. Щоб росія припинила фінансувати війну та застосовувати ядерний тероризм необхідно посилювати санкційний тиск на Росатом та атомну енергетику рф. Країна-агресор повинна втратити місце глобального експортера на світовому енергетичному ринку.
Інший важливий напрямок, над яким працює Україна – запровадження обмежень на імпорт російських алмазів, за який російський бюджет щороку отримує $2 млрд. Формування глобальних підходів з цього питання вирішуватиметься, зокрема, на рівні G7. Також серед пріоритетів залишаються російські пропагандисти, банки, які займаються обслуговуванням ВПК рф, металургійна промисловість, посилення візових обмежень для прихильників режиму агресора.