• In English
 • ВРУ прийняла закон щодо забезпечення інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 30 жовтня 2019 року о 10:22

  Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інженерно-технічного облаштування та утримання державного кордону» (№0905). Закон підтримали 288 народних депутатів.

  Ним визначаються розміри земельних ділянок, які надаються органам Державної прикордонної служби України для будівництва та утримання інженерно-технічних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій та інших об’єктів прикордонної інфраструктури, завширшки 30-50 метрів уздовж усієї лінії державного кордону. Також суттєвим є звільнення органів прикордонного відомства від відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

  Відповідні зміни внесено до Земельного кодексу, Водного кодексу, Закону України «Про державний кордон України».

  Метою прийняття цього акта є створення належних умов для інженерно-технічного облаштування державного кордону України із суміжними державами, насамперед з РФ, щодо забезпечення національної безпеки і оборони, виконання Держприкордонслужбою завдань з охорони та захисту державного кордону шляхом нормативно-правового визначення розмірів земельних ділянок, які надаються органам Держприкордонслужби.

  Крім того, даний закон досить актуальний, оскільки до цього жодним нормативно-правовим актом не було визначено розміру земельних ділянок, що надаються органам Державної прикордонної служби України для створення прикордонної інфраструктури на кордоні.

  Зазначимо, що інженерне облаштування кордону – одне з головних завдань Державної прикордонної служби України. Це значно підвищує захищеність державного кордону та ефективність його охорони.

  Передбачено, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року.