• In English
 • Враховуючи безперервні атаки РФ в українському кіберпросторі, допомога НАТО з кіберзахисту є нагальною потребою для України, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Брюсселі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 грудня 2018 року о 21:38

  19 грудня в Брюсселі відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе із заступником Генерального секретаря НАТО з нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі.

  На початку зустрічі сторони обмінялися думками щодо безпекової ситуації в районі Керченської протоки. Віце-прем’єр-міністр  зазначила, що підтримка Альянсу є дуже важлива у цьому зв’язку і присутність ВМС держав-членів НАТО в Чорному морі стала б чітким сигналом для Росії.

  А. Міссіролі зазначив, що НАТО наголошує на необхідності забезпечення свободи навігації в районі Азовського та Чорного морів.

  У ході зустрічі сторони також обговорили низку питань співробітництва у галузі протидії гібридним загрозам, науковій сфері та кібербезпеці.

  Віце-прем’єр-міністр подякувала А. Міссіролі за участь у міжнародній конференції «Уроки гібридного десятилітті: що треба знати для руху вперед», яка відбулася 7-8 листопада у Києві, та зазначила, що Україна планує започаткувати проведення конференції на щорічній основі, зважаючи на значний інтерес держав-членів та країн-партнерів НАТО та корисний досвід для України в цілому.

  Сторони високо оцінили взаємодію у рамках Програми «Наука заради миру і безпеки», де Україна є найбільшим реципієнтом фінансової дороги Альянсу. У цьому контексті Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила важливість посилення взаємодії в рамках цієї Програми, насамперед, спрямованої на підвищення безпеки у Східному регіоні України та в акваторії Азовського моря.

  Окрім того, Сторони погодилися розглянути можливість започаткування спільного дослідження щодо потреб психологічної реабілітації жінок-військовослужбовців, які повернулися із зони ведення бойових дій на Сході України.

  Окрема увага була приділена сфері кіберзахисту.

  Беручи до уваги безперервні атаки РФ в українському кіберпросторі, зокрема, на системи функціонування державного управління, а також потенційні ризики зовнішнього втручання у хід виборчого процесу, допомога союзників та спроможності Трастового фонду з кібербезпеки є нагальною потребою для України.

  «Україна вже сьогодні докладає максимум зусиль на національному рівні для безпеки та захисту критичної кібер-інфраструктури, а також бачить всі можливості для взаємодії з НАТО у рамках зазначеного фонду», - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

  Враховуючи безперервні атаки РФ в українському кіберпросторі, допомога НАТО з кіберзахисту є нагальною потребою для України, - Іванна Климпуш-Цинцадзе у Брюсселі