• In English
 • У НАТО високо оцінюють роботу української Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 19 грудня 2018 року о 21:34

  Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе в рамках робочого візиту до штаб-квартири НАТО зустрілась із Заступником Генсекретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки Алехандро Альваргонсалесом.

  У ході зустрічі українська сторона отримала високу оцінку виконання Річної національної програми під егідою Комісії Україна - НАТО (РНП)  у 2018 році. Було відзначено налагодження системи міжвідомчої координації, взаємодію з громадським сектором, що відображає прогрес у роботі державних органів у напрямі євроатлантичної інтеграції.

  У цьому контексті А. Альваргонсалес високо оцінив роботу Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції, участь у засіданні якої він брав у ході свого візиту в Україну у вересні цього року.

  Заступник Генсека НАТО зазначив: «Сьогодні у держав-членів НАТО все більше і більше бажання підтримувати Україну, у тому числі завдяки налагодженій роботі Уряду та активному залученню міністерств та відомств до підготовки та виконання РНП, зокрема».

  Віце-прем`єр-міністр поінформувала про нові підходи до розроблення РНП, впровадження методологій стратегічного планування, які використовуються у державах-членах НАТО. Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила важливість посилення у цьому контексті  взаємодії між Урядом та Міжнародним секретаріатом НАТО.

  Сторони обговорили реалізацію проектів у рамках Платформи Україна - НАТО з протидії гібридним загрозам, зокрема, успішне проведення міжнародної конференції «Уроки гібридного десятилітті: що треба знати для руху вперед», що відбулася 7-8 листопада у Києві. Українська сторона висловила зацікавленість в активізації взаємодії з НАТО у найближчій перспективі із залученням окремих країн-партнерів Альянсу.

  А. Альваргонсалес відзначив прогрес у роботі Уряду у контексті діяльності Трастових фондів та Програм НАТО, зокрема Програми професійного розвитку Україна - НАТО, Програми НАТО з розбудови доброчесності у секторі безпеки і оборони, Трастового фонду НАТО зі зміни військової кар’єри на цивільну.

  Окремо сторони обговорили безпекову ситуацію в Керченській протоці.

  «Ми знаємо, що відбулося. Нема жодних сумнівів, яким чином відбувся акт агресії, а також хто і що за цим стоїть», - зазначив Заступник Генерального секретаря НАТО.

  Він запевнив, що НАТО докладатиме всіх зусиль для того, щоб допомогти Україні врегулювати цю ситуацію.


  У НАТО високо оцінюють роботу української Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції