• In English
 • Впровадження і використання геоінформаційних технологій посилюють розвиток АПК, - Олена Ковальова на GeoDigital Ukraine

  Подальша інтеграція цифрових технологій та кращих міжнародних кейсів з використання геопросторових даних в український аграрний сектор є беззаперечною умовою для його стрімкого та ефективного розвитку.

  Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час відкриття Першої міжнародної конференції з геоінформаційних технологій GeoDigital Ukraine. Організаторами конференції виступили Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) та ГС «УкрГео».

  «Сьогодні новітні технології відіграють дедалі важливішу роль майже в усіх сферах суспільного життя. За останні роки багато реформ Уряду супроводжувалось відповідними IT-рішеннями. Цього року Мінагрополітики запустило такі ресурси, як «Поле.Онлайн», де доступні актуальні дані про сільськогосподарські культури у розрізі областей, та Геопортал дистанційного зондування Землі, що дає можливість відстежити, зокрема, індекс та прогноз посухи, дощу та пожежонебезпеки, що є надзвичайно важливим для розвитку сільського господарства в Україні», - наголосила Олена Ковальова, подякувавши організаторам та міжнародним партнерам за обмін професійним досвідом.

  Вона додала, що завдяки актуальним цифровим даним можна суттєво покращити процеси моніторингу і контролю, підвищити якість управлінських рішень і скоротити час на їх прийняття, забезпечити комплексну розробку стратегій територіального розвитку.

  В рамках конференції спікери з України, Німеччини, Швеції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Угорщини, Середньої Азії та Кавказу поділилися з учасниками світовими трендами у сфері, презентували новітні геоінформаційні технології та продемонстрували успішні приклади практичної інтеграції геоданих для вирішення галузевих проблем. У заході взяли участь представники органів державної та місцевої влади України та світу, керівники підприємств, потенційні інвестори, бізнес, науковці та експерти.