• In English
 • Впровадження систем енергетичного менеджменту сприятиме підготовці громад до коротко- та довгострокових енергетичних викликів

  Впровадження систем енергетичного менеджменту сприятиме підготовці громад до коротко- та довгострокових енергетичних викликів. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Валерій Безус під час відкриття форуму «Велике відновлення: енергетична інфраструктура».

  «Коли ми говоримо про виклики, які стоять перед громадами в контексті як цього опалювального періоду, так і подальшого відновлення, важливо враховувати процеси енергетичної трансформації. Йдеться про можливості максимального використання переваг енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Певний фундамент на рівні державної політики для роботи у цьому напрямі вже сформовано», - пояснив Валерій Безус.

  «Зокрема, система енергетичного менеджменту – це той каркас, який дозволить громадам і у короткотерміновому періоді, і в довгостроковій перспективі сформувати шлях сталого розвитку, а також відповіді на виклики енергетичної безпеки», - додав Голова.

  Тому Голова звернув увагу учасників форуму - представників громад на важливість формування систем енергетичного менеджменту в громадах та застосування усіх напрацювань на сучасних технологічних і концептуальних засадах енергетичної трансформації та декарбонізації.

  Також Держенергоефективності надає консультаційну методичну допомогу усім органам влади, підприємствам та установам у питаннях енергоменеджменту відповідно до вимог Закону України «Про енергетичну ефективність» та постанови Уряду від 23.12.2021 № 1460 «Про впровадження систем енергетичного менеджменту».

  Нагадаємо, що завдяки впровадженню енергоменеджменту можна скоротити енерговитрати вже на 5-15% без масштабних фінансових інвестицій.

  Довідково

  У вересні цього року Держенергоефективності за підтримки ПРООН в Україні та за участю Асоціації енергоаудиторів України проводить серію навчальних семінарів для органів влади та підпорядкованих підприємств заради спільної мети – започаткувати масштабне впровадження систем енергетичного менеджменту в Україні.

  Для участі у серії семінарів зареєструвалася рекордна кількість осіб – понад 2 тисячі учасників. Це представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підпорядкованих підприємств, установ.