• In English
 • Ворожі атаки на енергосектор і ядерна безпека на ЗАЕС: зустріч Германа Галущенка і Фатіха Біроля
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 лютого 2024 року о 17:52

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства Фатіхом Біролем у межах Міністерської зустрічі МЕА в Парижі.

  Очільник Міненерго розповів про активізацію ворожих обстрілів енергетичної інфраструктури. Водночас Міністр підкреслив, що Україна стабільно проходить опалювальний сезон завдяки проведеній масштабній ремонтній кампанії. Сторони обговорили потреби українського енергосектору, зокрема у високовольтному обладнанні.

  Окрему увагу на зустрічі було приділено успіхам у нарощуванні внутрішнього газовидобутку. Фатіх Біроль відзначив, що Україна навіть в умовах війни досягла високого рівня самозабезпеченості енергоресурсами і може бути прикладом для багатьох країн.

  Герман Галущенко також ознайомив виконавчого директора МЕА із ситуацією на окупованій росіянами Запорізькій АЕС. Міністр зауважив про загрози у зв’язку з недопуском росіянами висококваліфікованих українських фахівців до об’єктів АЕС та наголосив на необхідності консолідації міжнародних зусиль для деокупації і якнайшвидшої передачі ядерного об’єкта під контроль ліцензованого українського оператора.

  Герман Галущенко зазначив про важливість витіснення росії зі світових ринків ядерних технологій як держави, що грубо порушує базові принципи ядерної і радіаційної безпеки. Він акцентував, що Україна у співпраці з американськими і шведськими партнерами вже досягла значних успіхів у цьому напрямку, зруйнувавши монополію «Росатому» на виробництво ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440.

  Міністр також привітав Фатіха Біроля з 50-річчям МЕА та відзначив ефективність співпраці України з агентством. Сторони співпрацюють у підготовці Водневої стратегії України. Міненерго передало агентству проект документа, а експерти МЕА своєю чергою нададуть консультаційну підтримку і допоможуть напрацювати Дорожню карту стратегії.

  Нагадаємо, Україна офіційно приєдналася до Міжнародного енергетичного агентства у липні 2022 року, ставши 11-ою країною асоціації МЕА. Наприкінці 2022 року Міненерго і МЕА підписали дворічну спільну робочу програму з метою відновлення української енергосистеми після руйнувань, спричинених російською військовою агресією, та подальшого будівництва безпечного, сталого енергетичного майбутнього.