• In English
 • Волонтери з Литви передали військовим медикам у Маріуполі 15 функціональних ліжок та реанімобіль
  Міністерство оборони України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 10:29

  Завдяки своєму професіоналізму військові медики з 61-го мобільного військового шпиталю врятували не одне життя. Сьогодні цей медичний заклад відомий не тільки серед військових – лікарів у погонах дуже поважають і місцеві мешканці. За п’ять років війни тут допомогли кільком тисячам людей.

  Від початку бойових дій на Донбасі шпиталь значно збільшив свої можливості. Важливо, що цей процес відбувається не тільки завдяки державному забезпеченню, подекуди допомогу надають і міжнародні партнери України. Наприклад, нещодавно литовські волонтери передали для потреб шпиталю реанімобіль та 15 функціональних медичних ліжок.

  «До цього часу ми використовували ліжка, надані нам місцевою міською лікарнею, – розповідає виконуючий обов’язки начальника відділення реанімації та інтенсивної терапії старший лейтенант медичної служби Олександр Маланіч. – Ліжка функціональні, дуже зручні у порівнянні з попередніми, їх можна піднімати та опускати, що зручно при перекладанні поранених на каталку. Попередні ліжка були низенькі, і потрібно було декілька людей, щоб перемістити одного хворого, це потребувало часу та додаткових зусиль. Зараз це набагато простіше. Більше того, вони мобільні і легко пересуваються».

  Слід зазначити, що 61-й мобільний шпиталь – це шпиталь другої лінії з елементами четвертої, тобто такої, де проводять спеціалізоване лікування, і тому дуже важливо, щоб у медичного закладу завжди була достатня кількість реанімобілів для здійснення евакуації.

  «Нещодавно від Литовської Республіки ми отримали реанімобіль, який сьогодні інтенсивно використовується. Звичайно, у нас достатній парк автомобільної техніки, але неможливо спрогнозувати наперед точну кількість поранених, і у разі збільшення їх кількості будь-який автомобіль стає на вагу золота», – говорить провідний хірург підполковник медичної служби Ярослав Гайда.

  За словами представника українсько-литовської громадської організації «Шлях до мрії» Володимира Мазура, більше року тому Маріуполь відвідали мер Акмянського району Литовської Республіки Віталюс Митрофановас та президент литовсько-українського товариства міжнародної підтримки «Шлях до мрії» Андрюс Алманіс. Під час візиту спільно з українською стороною були визначені шляхи та обсяги допомоги, і якраз у рамках цієї допомоги військовий шпиталь отримав 15 ліжок та два реанімобілі з медичним обладнанням.

  «Менш ніж за один місяць ми встигли здійснити чимало виїздів на цьому автомобілі, – каже водій старший солдат Олег Соколов. – Один раз виїжджали на Дніпро, евакуювали поранених та хворих, тричі – на Запоріжжя, також більше 15 разів їздили за кров’ю для наших бійців тощо. Тобто активно експлуатуємо, ще не підводила».

  Також, як відзначив Володимир Мазур, литовські волонтери й надалі планують надавати Україні свою підтримку та допомогу.