• In English
 • Володимир Кістіон: Україна та Чехія мають сприятливі передумови для активізації двосторонньої співпраці
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 11 червня 2018 року о 14:45

  Активний розвиток економічної співпраці з країнами ЄС, у тому числі Чехією, є пріоритетним напрямком зовнішньоекономічної політики України. Про це в ході зустрічі з Міністром промисловості і торгівлі Чеської Республіки Томашем Гінером сказав Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон.

  За його словами, стабілізація соціально-економічної ситуації в Україні та позитивна економічна динаміка, яку демонструє чеська економіка, створюють сприятливі передумови для активізації двосторонньої співпраці в торговельно-економічній та інвестиційній сферах.

  Сторони відзначили збереження позитивної тенденції зростання обсягів зовнішньоторговельного обігу між країнами, який торік зріс майже на 30% та склав 1,7 млрд дол.

  На їхнє переконання, існують значні перспективи для поглиблення двосторонньої співпраці як в традиційних сферах - промисловість, енергетика,  так і в високотехнологічних, інноваційних галузях.

  «Крім традиційних для наших країн напрямів співпраці - автовиробництва, енергетичного та транспортного машинобудування, вважаємо доволі перспективними і спільні проекти в енергетиці», - наголосив у ході зустрічі Володимир Кістіон.

  Віце-прем’єр-міністр також вважає, що Україна, зокрема, зацікавлена у вивченні досвіду Чехії у створенні системи балансування газу та електричної енергії на одному майданчику, що є винятком в Європі.

  «Вбачаємо також успіх у реалізації проектів у сфері ядерної енергетики, зокрема залучення чеських фахівців до будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС, які мають великий досвід в проектуванні ядерних установок», - резюмував Володимир Кістіон.

  Володимир Кістіон: Україна та Чехія мають сприятливі передумови для активізації двосторонньої співпраці