• In English
 • Володимир Кістіон: 21-22 лютого проведемо перші інтерв’ю з потенційними партнерами ПАТ «Магістральні газопроводи України»
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 09 лютого 2018 року о 15:15

  Відбулося перше засідання Робочої групи, яку Уряд України уповноважив провести попередні консультації з міжнародними операторами магістральних газових систем, які зацікавлені стати нашими партнерами в управлінні газотранспортною системою України.

  Розглянуто перші пропозиції, які надійшли Міністерству енергетики та вугільної промисловості України від міжнародних партнерів. Свій інтерес увійти в спільне управління національною ГТС висловили Бельгія, Франція, Голландія, Польща, Словаччина, Іспанія, Італія, Румунія, Греція та Німеччина.

  «Це 7 компаній, двоє з яких представляють відомі в Європі газові консорціуми. Прийнято рішення уже 21-22 лютого провести з ними перші інтерв’ю. Паралельно до 1 березня 2018 року Міненерговугілля чекає пропозиції від інших компаній, які з тих чи інших причин не встигли подати свої пропозиції до 1 лютого», - повідомив Віце-прем’єр-міністр України, голова Робочої групи Володимир Кістіон.

  Після перемовин, за його словами, робоча група сформує пропозиції до умов конкурсу і запропонує їх на розгляд Уряду та Верховної ради для проведення прозорого пошуку надійного міжнародного партнера для ПАТ «МГУ», який гарантуватиме максимальне завантаження української труби.  

  Нагадаємо, Робоча група створена Урядом України у грудні минулого року. Головою Робочої групи є Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, його заступником – Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик, секретарем групи – директор Департаменту нафтогазового комплексу Міненерговугілля Олександр Лініченко.

  Участь у розробці пропозицій та рекомендацій для проведення конкурсу з відбору міжнародних партнерів газотранспортної системи України беруть в.о. Голови Комітету ВРУ з питань ПЕК Олександр Домбровський, директор Департаменту із регулювання відносин у нафтогазовій сфері Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Тетяна Рябуха, голова Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд, Директор з питань енергетичного ринку Генерального директорату Європейської Комісії з питань енергетики Клаус-Дітер Борхардт, голова Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янез Копач, представник Посольства США в Україні Аня Брансон.

  До складу Робочої групи також входять заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Прокопів, Державний секретар Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олексій Перевезенцев, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Сергій Кушнір, виконувач обов'язків Голови правління ПАТ «Магістральні газопроводи України» Валерій Ноздрін, керівник служби Віце-прем'єр-міністра України Костянтин Мар’євич, радники Прем’єр-міністра та Віце-прем’єра Адомас Аудіцкас і Едуард Терпицький, а також представник консультанта з питань реструктуризації, послуги яких надаються ПАТ «НАК «Нафтогаз України» Алессандро Бертоліні.