• In English
 • Володимир Гройсман: Важливо бути послідовними і системними у змінах, що проводимо
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 21 серпня 2019 року о 12:33

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає послідовність та системність ключовими факторами успіху України на шляху фундаментальних перетворень і змін. Про це він сказав під час засідання Кабінету Міністрів України сьогодні, 21 серпня. Глава Уряду представив поточний стан справ в економіці, соціальній сфері, сегменті освіти, медицини, оборони, а також визначив 12 пріоритетів, які потребують посиленої уваги і в роботі нового Уряду.

  На думку Володимира Гройсмана, сьогодні Україні є чим пишатися і є чого прагнути, аби бути справді успішною державою.

  «Для нас важливо, аби все те, що було зроблено, мало своє продовження. Досвід багатьох країн, у тому числі європейських, показує: якщо ухвалені рішення системно реалізовуються, тоді буде результат», - сказав Володимир Гройсман.

  Він нагадав, що з цією метою діючий Уряд запровадив нову традицію – підготовку transition books та публічне визначення пріоритетів розвитку країни.

  «Ми заклали фундамент, спираючись на який новий Уряд може успішно рухатись вперед», - зазначив Прем’єр-міністр.

  На підтвердження своїх слів, Глава Уряду навів низку макропоказників, яких вдалося досягти за останній час. Так, обсяг міжнародних резервів досяг 21,8 млрд дол., інфляція знизилася до однозначних показників, курс національної валюти залишається майже незмінним з 2016 року, а обсяг боргу – знизився з майже 80% ВВП до 60% і продовжує тренд до зниження. При цьому економіка у другому кварталі демонструє ріст в 4,6%.

  «Нам потрібно приділяти увагу економічному зростанню. Причому зростати потрібно в півтора-два рази більше, аніж зараз. І зробити таке зростання сталим», - сказав Володимир Гройсман.

  Запорукою досягнення цілі стане залучення інвестицій, а це можливо за умов формування сприятливого ділового клімату. Діючий Уряд забезпечив зростання позицій України в рейтингу Світового банку Doing Business. Якщо швидкість цього руху не втрачати, то Україна, впевнений Володимир Гройсман, зможе увійти до ТОП-30 кращих країн світу за легкістю ведення бізнесу.

  «Це реально і можливо зробити», - додав Прем’єр-міністр.

  Серед інших напрямків, які важливо зберегти в якості пріоритетних, – оновлення судової системи, підтримка інновацій, інфраструктурна розбудова України, особливо в сегменті дорожнього господарства, децентралізація – в контексті зміцнення громад і посилення можливостей місцевого самоврядування, зростання соціальних стандартів – передусім, доходів громадян.

  «Не менш важлива – енергетична незалежність. Закладені нашим Урядом можливості видобутку власного газу мають бути реалізовані, - зазначив Глава Уряду. – Не можна відмовлятися і від змін, які ми започаткували в освіті. Ми створили 85,5 тис. місць у дитячих садочках. Наступного року черг до дитячих садочків не має бути. Ми започаткували роботу Нової української школи. Без якісної освіти ніякого економічного зростання не буде».

  Так само, впевнений Володимир Гройсман, не можна відмовитися від реформи системи охорони здоров’я. Поганий стан цієї сфери – це не наслідок змін, це причина, через яку зміни потрібно продовжувати, наголосив Прем’єр-міністр.

  «Що просив би ще зробити – приділити увагу питанням національної пам’яті. Це основа України як держави. Потрібно завершити будівництво Меморіалу жертв Голодомору. Доцільно залишити й проект культурної децентралізації «Малі міста – великі враження», - сказав Володимир Гройсман. – Окрім того, треба розвивати і підтримувати кіно – це вже ціла індустрія».

  Прем’єр-міністр окремо зупинився на темі оборони й безпеки. На його думку, важливо зберегти, принаймні, дві речі: обсяг фінансування на рівні не менше 5% ВВП та проекти модернізації війська та служб внутрішньої безпеки, передусім ДСНС.

  «Стратегічний пріоритет – подальша інтеграція з Європейським Союзом. Вважаю, що тут можна рухатися швидко. Нам треба займати лідируючі позиції на ринку ЄС», - сказав Прем’єр-міністр.

  Володимир Гройсман наголосив, що всі ці настанови – це добра порада новому Уряду, який неодмінно матиме своє бачення роботи.

  «Дуже важливо, аби ціль успішної України була досягнута. Я бажаю успіхів новому Уряду, Парламенту, Президенту. Тому що успіх України – це успіх українців. А ми всі – українці», - сказав Володимир Гройсман.


  Презентація: Уряд Гройсмана. Стан країни

  Володимир Гройсман: Важливо бути послідовними і системними у змінах, що проводимо