• In English
 • Володимир Гройсман про оптимізацію Кабінету Міністрів: В новому Уряді має бути не більше 12 урядовців
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 липня 2019 року о 11:30

  В новому українському Уряді, який буде сформовано після проведення виборів до Верховної Ради, кількість міністерств можна скоротити до 12, а то й 11, а отже, кількість урядовців – так само до 12, але з чіткими повноваженнями й компетенцією. Про це в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  «Я вважаю, що не більше 12 міністерств – це дійсно оптимальна структура. Більше того, я вважаю, що і в Парламенті має бути не більше 12 комітетів. 24 урядовці – це надзвичайно громіздка структура, яка важко керується. Тому, спираючись на досвід, я можу сказати, що в новому Уряді має бути не більше 12, а можливо, навіть 11 міністерств, які будуть розподілені за компетенцією і сферами. В багатьох речах їх можливо оптимізувати», – сказав Глава Уряду.

  Він наголосив, що в соціальному блоці, приміром, працюють одразу три міністерства, роботу яких можна оптимізувати. І так само можна оптимізувати роботу Віце-прем’єр-міністрів, які не мають у підпорядкуванні міністерств.

  «Я знаю, як це зсередини: це розмита відповідальність, це розмиті і подрібнені функції, це неправильно. Врешті-решт це дорого для бюджету», – сказав Володимир Гройсман.

  При цьому він запевнив, що на державну службу така реорганізація Уряду ніяк не вплине. «Це вплине на політику і на прийняття рішень. Державні службовці, які сьогодні прийшли в урядові структури, продовжать працювати і виконувати свої державні функції», – додав Прем’єр-міністр.

  Володимир Гройсман про оптимізацію Кабінету Міністрів: В новому Уряді має бути не більше 12 урядовців