• In English
 • Воднева енергетика зайняла одне з вагомих місць в енергетичному партнерстві України та Німеччини

  Плани щодо створення ринку водню в Україні та його експорту було обговорено під час німецько-українського засідання Робочої групи з водню, а також дискусії «Україна: перспективи експорту зеленого водню до Німеччини та ЄС».

  Перемовини відбулися у рамках візиту німецької делегації до України на чолі із Андреасом Файхтом - державним секретарем Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.

  Андреас Файхт підкреслив, що Німеччина планує шукати надійних міжнародних партнерів та закликав Україну скористатися своїми конкурентними перевагами: великим потенціалом «зеленої» енергії та широкою трубопровідною мережею для задоволення великого промислового попиту.

  У свою чергу заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна розповіла про активну роботу над розробкою Стратегії розвитку водневої енергетики.

  «Питання експортних поставок водню до Європи доцільно розглядати в комплексі із питанням ресурсів та потужностей виробництва водню. Комплексне бачення всіх складових буде викладено в нашій Водневій стратегії і вона має окреслити бачення України в розвитку водневої галузі. Ми за економічно доцільні і екологічно безпечні шляхи майбутнього партнерства з Європою», - зауважила Юлія Підкоморна.

  Після дискусії відбулося засідання Робочої групи, під час якого сторони обговорили робочий план і пріоритети майбутньої співпраці України та Німеччини.

  Голова Держенергоефективності Валерій Безус відмітив важливість тісного діалогу, який розвиває Україна з Німеччиною на етапі планування цієї нової галузі. Обмін баченням сприятиме підготовці ефективної стратегії, забезпечуючи конкурентоспроможне виробництво водню в Україні та його експорт. Вже ведеться робота з аналізу усіх наявних ресурсів і найбільш економічно вигідної географії розміщення потужностей, а також можливостей газотранспортної системи.