• In English
 • Воднева енергетика – можливість для України стати потужним гравцем на міжнародній енергетичній арені  

  Про це повідомив Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності, під час конференції «Зелений водень», ініційованої Hydrogen Europe, Німецькою асоціацією водню та паливних елементів (DWV), Eurogas та Водневим альянсом Баварії.

  Як і провідні країни світу, Україна обрала шлях декарбонізації своєї економіки. Один із інструментів – широке впровадження водневих технологій.

  «За воднем – шанс досягти не лише кліматичної нейтральності, а й забезпечити зростання економіки, позбавитись енергетичної залежності та бути гідним гравцем на міжнародній арені», - пояснив Костянтин Гура.

  Тому воднева енергетика у світі - це великий конкурентний ринок із геополітичною складовою.

  Костянтин Гура нагадав, що Україну визначено пріоритетним партнером ЄС щодо співпраці в напрямку виробництва та використання «зеленого» водню. Адже використовуючи значний потенціал відновлюваних джерел енергії та можливості своєї однієї з найбільших в Європі ГТС, Україна може стати ключовим експортером «зеленого» водню до країн ЄС.  

  Середньорічне виробництво «зеленого» водню може скласти 5,5 млрд нм3.

  Широкі можливості для генерації водню в Україні підтверджено і висновками дослідження, проведеного UNECE за підтримки Міненерго та Держенергоефективності. Результати стануть основою і для національної стратегії.

  «Разом із Міненерго та іншими зацікавленими сторонами ми вже почали консультації в рамках розробки Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні», - повідомив він.

  Цей документ окреслить усі перспективні напрями виробництва та використання водню, визначить ключових стейкхолдерів сфери, заходи, розробку стандартів та технічних вимог, законодавче підґрунтя, задекларує потребу в інвестиціях та способи підтримки напряму.

  «Розвиток водневих технологій - складова енергонезалежності, а це вже питання національної безпеки для України. Тому ми продовжимо роботу у цій сфері. Ми готові розвивати водневу енергетику і бути надійним партнером ЄС», - запевнив німецьких партнерів Костянтин Гура.

  Про перспективи водневої енергетики як для всього світу, так і для Німеччини повідомив Норберт Бартл, Парламентський Державний секретар Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини. 

  У свою чергу, генеральний секретар Hydrogen Europe Йорго Хадзімаркакіс звернув увагу на нещодавно схвалений ЄС пакет пропозицій щодо досягнення кліматичної нейтральності – «Fit for 55», в якому також визначаються необхідні кроки для розвитку сфери виробництва та використання водню у промисловості і транспорті.