• In English
 • Власна справа: 8000 українців отримають 2 млрд грн грантів на старт або розвиток бізнесу
  Міністерство економіки України, опубліковано 03 жовтня 2023 року о 11:47

  Вже 8 тисяч українців стали переможцями грантової програми “Власна справа” від початку її дії та отримають від держави майже 2 млрд грн грантових коштів на започаткування й розвиток бізнесу. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна. 

  "За результатами шістнадцятої хвилі подачі заяв на мікрогранти переможцями визнано 301 українця. Вони отримають 71,8 млн грн на старт або розширення свого бізнесу. Від початку дії програми "Власна справа” ми вже маємо 8 тисяч переможців, яким держава надасть фінансову підтримку на майже 2 млрд грн. 90% з них вже отримали кошти на свої рахунки та реалізують свої бізнес-проекти. Загальна сума виплачених в якості грантів коштів складає 1,6 млрд грн”, - зазначила Тетяна Бережна.

  Серед отримувачів мікрогрантів шістнадцятої хвилі 57% жінок і 43% чоловіків. 75% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (47 осіб), Рівненської (43 особи), Івано-Франківської (29 осіб), Київської (21 особа), Дніпропетровської (19 осіб) областей. Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

  Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці шістнадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 118 осіб;
  • переробна промисловість – 57 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 36 осіб.

  Нагадаємо, за грантовою програмою “Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створюють близько 8000 нових робочих місць.

  Цього року на програму "Власна справа" бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10 000 мікрогрантів. 

  Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія