• In English
 • Визначились переможці Всеукраїнського фіналу Diamond Challenge for High School Entrepreneurs
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 21 березня 2018 року о 14:57

  16-17 березня 2018 року в Американському домі українські школярі презентували свої бізнес-проекти під час Всеукраїнського фіналу Diamond Challenge for High School Entrepreneurs – проекту, що впроваджується благодійним фондом ICEPP за підтримки Міністерства молоді та спорту України. 

  Всього у фіналі брали участь 20 команд з понад сотні запропонованих проектів, а переможці визначались за двома напрямами: бізнес-концепції та соціальні інновації.

  Учасники представили цікаві проекти, які стосувалися енергетики медицини, перукарських послуг, пошуку і надання роботи, туризму, розважальних програм, ресторанної справи тощо.

  Перше місце за напрямом бізнес-концепції посіла команда із міста Олександрія (Кіровоградської області) із проектом In Sky Energy. Проект Олександра Овечка та Данила Чесницького присвячений будівництву установки, що вироблятиме електроенергію від глобальної електричної мережі через використання атмосферної електрики та телуричного (земного) струму.

  Друге місце посів проект Solar Collector «SunLight» Софії Перелигіної та Мілани Стеценко. Команда запропонувала створення сонячного колектора, який можна використовувати не лише для отримання електроенергії, а й гарячої води та опалення. Технологія полягає в тому, що завдяки з’єднанню сонячного фотоелемента та колектора з силіконовими трубками влітку він виробляє гарячу воду та електрику, а взимку - достатньо електроенергії, щоб забезпечити його постійне використання в умовах холодної температури.

  Третє місце посів проект Your Job, який розробили старшокласники із міста Київ - Богдан Марків, Микита Горбачов, Стефанія Ружанська та Віктор Іост. Їх ідея полягає у створенні платформи для пошуку постійної або тимчасової роботи для підлітків, студентів, молодих людей без досвіду роботи. Було створено алгоритм оцінки потенційних співробітників залежно від їхніх особистих даних, часу роботи з сайтом, досвіду та зворотного зв’язку із роботодавцями.

  Перше місце за напрямом соціальні інновації посіла команда eTouch з Харкова. Артем Лаптєв та Андрій Колосов розробили дешевий портативний винахід для людей з повною або частковою сліпотою. Він дозволить отримувати доступ до будь-якого електронного текстового матеріалу для освіти, роботи та особистого життя, перекладаючи його у шрифт Брайля.

  Друге місце посів проект Second Life Of Tire (Липовець, Вінницька область). Михайло Скалацький, Богдан Смалюх та Лілія Карпіна запропонували концепцію організації виробництва для переробки старих зношених автомобільних шин у гумову тротуарну плитку, придатну для використання у виробничих та соціальних сферах.

  А на третьому місці – київська команда Inclusive Map. Основними завданнями проекту Поліни Чеснокової та Олени Кісловської є створення мобільного додатку з картою, де позначено всі інклюзивні місця Києва, проведення навчальних семінарів для власників бізнесу щодо адаптації їх інфраструктури до потреб людей з інвалідністю, а також допомога планування таким людям корисного та цікавого дозвілля в межах свого міста.

  Переможців очікує нагорода у розмірі 1000 доларів США та подорож до США, де з 11 до 13 квітня під час Youth Entrepreneurship Summit (Молодіжний підприємницький саміт) пройде півфінал та Всесвітній фінальний раунд. Переможці цього етапу отримають грошові премії: перше місце – 11 000 доларів США, друге – 7000 доларів США, третє – 3500 доларів США.