• In English
 • Вісім разів прозвучав сьогодні Дзвін пам’яті, вшановуючи полеглих захисників України
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 жовтня 2018 року о 11:57

  Сьогодні, 19 жовтня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий ритуал шани полеглих українських військовослужбовців, які загинули цього дня в різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході країни.

  В ранковому церемоніалі вшанування полеглих військовослужбовців взяли участь Міністр оборони України Степан Полторак, керівний склад Міністерства оборони, Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону та курсанти Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

  Сьогодні Дзвін пам’яті прозвучав вісім разів. 

  Присутні вшанували пам’ять мужніх захисників України, які віддали життя заради миру в Україні у 2014 році. Це – молодший сержант Бурдяк Юрій Васильович, солдат Гурняк Віктор Петрович, старший солдат Дудин Андрій Степанович, молодший сержант Запара Геннадій Віталійович, солдат Максименко Петро Іванович, солдат Михальський Тарас Романович, солдат Рогожкін Вадим Олексійович. 

  19 жовтня 2015 року віддав своє життя старшина Грищенко Анатолій Володимирович.

  Повік не забудемо подвиги Героїв, які віддали свої життя за майбутнє нашої країни!

  Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну! Вічна їм Слава!

  Участь у ритуалі також взяли родичі загиблих військових: батько солдата Віктора Гурняка – Петро Степанович та родичка солдата Тараса Михальського. 

  Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном пам’яті та Стелою, у яку вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами Дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

  Зала пам’яті — це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали пам’яті розміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992-2018 років. Всього — 2533 таблички.

  Дзвін пам’яті виготовлено на пожертви небайдужих громадян.

  В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам`яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

  Спорудження Зали пам’яті здійснено за безпосередньої підтримки Президента — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Петра Порошенка.