• In English
 • Вишиванка – прекрасна традиція, яка уособлює таланти українського народу, – Володимир Гройсман
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 16 травня 2019 року о 09:52

  Носіння вишиванки – споконвічна традиція українського народу, яка уособлює наші таланти та самобутню культуру. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час святкового заходу «Вишиванка DAY», який відбувся у столиці.

  «Це прекрасне свято, яке єднає українців всього світу. Мені особисто дуже подобаються вишиванки і вдягаю їх з великою гордістю», –  сказав Глава Уряду.

  Окремо Прем'єр-міністр зауважив, що йому дуже подобається ідея свята, адже «цей день українці відзначають не через обов’язок, а за покликом серця».

  Володимир Гройсман розповів, що має декілька вишитих сорочок з різних регіонів України, які відрізняються орнаментами, кольорами та візерунками, але вони всі однаково цінні для нього.

  Довідково

  День вишиванки в Україні відзначають вже 13 років. Свято започатковане студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича у 2007 році.

  День вишиванки в першу чергу має мету – популяризувати українську національну культуру і традиції. Святкові акції, ходи та флешмоби, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не лише в Україні, але й у всьому світі. У цей день, який щороку відзначається в третій четвер травня, усі бажаючі можуть долучитися до свята, вдягнувши вишиванку на роботу або навчання.

  Вишиванка – прекрасна традиція, яка уособлює таланти українського народу, – Володимир Гройсман