• In English
 • Вишеградська група є надійним партнером України у протидії російській агресії та COVID-19
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 30 червня 2020 року о 14:57

  30 червня 2020 року відбулася зустріч заступника Міністра закордонних справ Василя Боднара з послами країн-членів Вишеградської групи (V4).

  Темою зустрічі було обговорення підсумків головування Чехії в Групі та передача повноважень Республіці Польща з початку липня поточного року.

  Посол Чехії Радек Матула відзначив, що Україна перебувала у фокусі уваги чеського головування впродовж року, хоча з огляду на пандемію COVID-19, не усі проєкти вдалося реалізувати.

  Представники Групи презентували спеціальну програму «V4 East Solidarity Programe», яка створена під егідою Міжнародного Вишеградського фонду для країн «Східного партнерства». В рамках неї для допомоги Україні буде виділено 125 000 євро для боротьби з пандемією COVID-19 в Чернівецькій та Луганській областях.

  Учасники зустрічі обговорили напрямки регіональної співпраці України з Вишеградською четвіркою у протидії російській агресії та COVID-19, нові робочі формати співпраці, зокрема, зустрічі Вишеград + Україна на експертному рівні за участі дипломатів, політиків та представників неурядових організацій, а також необхідність перезапуску усіх міжурядових комісій двосторонньої співпраці.

  Василь Боднар подякував за допомогу, надану країнами-членами Вишеградської групи у боротьбі з СOVID-19 та привернув увагу до активізації російських деструктивних дій на Донбасі та в Криму.

  Посол Республіки Польща Бартош Ціхоцький запевнив, що питання безпеки буде одним з трьох пріоритетів у програмі польського головування в Вишеградській групі.