• In English
  • Вирішено, як обиратимуть науковців у держустанови, – постанова Уряду
    Міністерство освіти і науки України, опубліковано 23 травня 2018 року о 17:20

    Уряд визначив, як проходитиме конкурс на вакантні наукові посади державних наукових установ. Відповідна постанова була прийнята 23 травня 2018 року під час засідання Кабінету Міністрів.

    У ній вперше чітко прописано порядок проведення конкурсу, єдиний для всіх наукових посад державних наукових установ і наукових підрозділів юридичної особи державної форми власності. Наприклад, для кожної посади зазначено вимоги щодо наукового ступеня (вченого звання), досвіду роботи та кількості публікацій чи патентів кандидата.

    У документі йдеться, що конкурс проводиться тоді, коли:

    • Наукового працівника звільнено
    • До штатного розпису введено нову наукову посаду
    • Припинено трудовий договір (контракт)

    Рішення про проведення конкурсу приймає керівник установи. Воно обов’язково має бути оприлюднено та містити визначену інформацію. Наприклад, вимоги до посади, терміни та адреси прийняття документів тощо.

    У постанові також міститься перелік документів, які має подавати кандидат. Зокрема, письмову заяву, автобіографію, перелік наукових праць, опублікованих у вітчизняних та (або) іноземних рецензованих фахових виданнях тощо.

    Список учасників конкурсу та інформація про переможців теж має обов’язково оприлюднюватися на сайті установи.

    Для проведення конкурсу утворюється комісія у складі не менше ніж 7 осіб. З кожним з учасників проводиться співбесіда. За її результатами, а також на підставі поданої кандидатом інформації члени комісії оцінюють кандидата та приймають рішення шляхом таємного голосування. Рішення комісії має оформлюватися протоколом.

    З переможцем конкурсу на підставі його заяви укладається контракт або трудовий договір.

    Нагадуємо, що МОН хоче спростити використання прекурсорів у процесі навчання чи проведення досліджень у закладах освіти та наукових установах. Проект відповідного порядку вже розміщений для громадського обговорення.