• In English
 • Вирішення проблеми трудової міграції полягає у зростанні рівня доходів людей, - Андрій Рева
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 28 вересня 2018 року о 12:23

  Вирішення проблеми трудової міграції полягає у зростанні рівня доходів людей. Про це Міністр соціальної політики України розповів в інтерв'ю журналістам.

  Урядовець зазначив, що, за даними Держприкордонслужби, за кордоном на постійній основі працюють 3 мільйони 200 тисяч чоловік, і це друга хвиля міграції – під час першої хвилі у 90-х роках ця цифра сягала показника в 7 мільйонів.

  Разом із тим, за його словами, єдиний дієвий спосіб збереження кваліфікованих кадрів є наближення рівня доходів населення до показників тих країн, у які сьогодні українці виїжджають на заробітки.

  "На сьогодні, в перерахунку на гривні, українські заробітчани в Польщі у середньому отримують 19200 гривень на місяць. Для зменшення рівня трудової міграції, як я вже неодноразово казав, середня зарплата в Україні має бути не меншою за 15000 гривень. Ми плануємо, що в цьому році середня зарплата в грудні вийде на розмір 10000 гривень, і нам потрібно три-чотири роки, щоби наша середня зарплата вийшла на потрібні показники", - пояснив Міністр.

  Зростанню доходів сприяє і ситуація, що склалась на ринку праці - роботодавці не мають іншого виходу, як встановлювати конкурентний розмір заробітних плат своїм працівникам.

  "За даними Держкомстату, рівень безробіття (за методикою розрахунку Міжнародної організації праці) почав знижуватися, а це вказує на те, що конкуренція на ринку праці знижується, і роботодавці, для того щоб утримати людей, піднімають їм зарплати. Але біда в тому, що це потрібно було робити ще десять років назад, тоді би ми не отримали сьогоднішню ситуацію з відтоком кадрів. Тому Уряд робить усе можливе зі свого боку, щоби стимулювати процес зростання доходів людей. Я вважаю, що без зростання доходів людей, без надання людям можливості споживати більше і без створення попиту відсутня можливість розвитку економіки, тому доходи людей повинні рости випереджаючими темпами", - заявив Андрій Рева.

  Він окремо зауважив, що збільшення зарплат не може спричиняти суттєвого впливу на інфляційні процеси за визначенням, оскільки таке збільшення є забезпеченим економічним ресурсом, і впливати на рівень інфляції може лише опосередковано, через зростання рівня попиту.