• In English
 • Віктор Ляшко провів перше засідання штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 26 березня 2020 року о 15:01

  За результатами брифінгу, що відбувся в МОЗ, сьогодні 26 березня, стало відомо, що заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко очолюватиме штаб з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня. Штаб буде працювати у цілодобовому режимі.

  Сьогодні вранці відбулось розгортання штабу, на якому Віктор Ляшко провів перше засідання та доручив всім головам Державних адміністрацій, сьогодні до 16:00, створити такі штаби в областях, які співпрацьовуватимуть з центральним штабом, організувати роботу та визначити керівників.  

  Під час засідання було призначено представників органів державної влади, які будуть залучені до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Наразі це МОЗ, ДСНС, Мінрегіон, Нацполіція та Держприкордонслужба. Але за необхідністю, цей список буде доповнюватись відповідно до поставлених завдань.

  Крім того, на брифінгу повідомлено про розроблені МОЗ рекомендації щодо дезінфекції, індивідуального захисту працівників, для громадського транспорту та закладів громадського харчування, які продовжують працювати. І вже сьогодні головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко затвердить їх відповідною постановою.

  Також, Віктор Ляшко разом з МВС провів селекторну нараду з керівниками обласних структурних підрозділів МВС та обласними санітарними лікарями. На нараді був розроблений спільний план дій та обговорені питання про самоізоляцію осіб, які підписали інформовану згоду на неї та про встановлення медико-санітарного нагляду за такими людьми, питання співпраці, а також про дотримання умов самоізоляції та контролю співробітниками нацполіції.

  На завершення брифінгу МОЗ вкотре наголошує, що карантин - це не канікули чи відпустка. Якщо ви не пішли на роботу, це не означає, що треба ходити в гості до друзів. МОЗ наполягає, щоб ви залишалися вдома. Самоізоляція - це нова життєва філософія всіх свідомих людей по всьому світу.

  МОЗ наполегливо рекомендує громадянам утриматись від відвідування місць скупчення людей та для мінімізації контактів, по можливості, користуватися онлайн- послугами, зокрема і для придбання продуктів харчування.