• In English
 • Віктор Ляшко: На місцях мають бути забезпечені три головні критерії для пацієнта – якість, доступність і безоплатність медичної допомоги
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 23 січня 2023 року о 15:58

  Наразі ми маємо забезпечити три головні критерії для пацієнта – це якість, доступність і безоплатність медичної допомоги. Про це заявив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час зустрічі з керівництвом Львівської ОДА, Національної служби здоров'я, представниками органів місцевого самоврядування та керівниками медичних закладів Золочівського району. 

  Під час перевірки лікарні Золочівського району було виявлено ряд прогалин в наявній системі надання медичної допомоги на рівні лікарень. 

  Місцева влада, яка є власниками лікарень, та керівники медичних закладів мають об’єднати зусилля, аби досягнути головної мети інфраструктурного етапу медичної реформи – забезпечення необхідних якісних медичних послуг на відповідній території через механізми, які будуть фінансово стійкими в середньостроковій перспективі. 

  «Останні три роки, через різні механізми, з державного бюджету ми дофінансовували медичні заклади, які були неспроможні платити зарплату медикам власним коштом. За цей час керівники лікарень мали ухвалити управлінські рішення, аби лікарні стали фінансово незалежними та мали кошти не лише на забезпечення заробітної плати, а й закупівлю ліків та розвиток закладу. Однак в певних медичних закладах ситуація залишилася на тому ж рівні. Тому питання не в управлінських рішеннях, які були прийняті на національному рівні, а в хаотичному управлінні системою на регіональному рівні», — зазначив Міністр охорони здоров’я.  

  Також Віктор Ляшко нагадав, що формула фінансово успішного медичного закладу — коли фонд оплати праці становить не більше ніж 70-85 % від загального обсягу надходжень від Національної служби здоров’я. При цьому у кожної лікарні мають залишатися кошти на закупівлю ліків і медичних виробів, харчування та розвиток. 

  За словами Міністра охорони здоров’я, в рамках кожного укрупненого району має бути створено спроможну мережу медичних закладів, яка покриватиме всі необхідні базові послуги для пацієнтів. 

  Зокрема, нині у Золочівському районі обмежений доступ до медичної допомоги у разі інсульту. Також пацієнти не мають можливості отримати такі послуги як мамографія, бронхоскопія, цистоскопія тощо. 

  «Наразі ми маємо забезпечити три головні критерії для пацієнта — це якість доступність і безоплатність медичної допомоги. Однак, коли один хірург робить три операції на місяць (близько 36 операцій на рік) — це вкрай низьке навантаження на лікаря. В першу чергу постає питання якості надання медичної допомоги та безпеки пацієнта, який потрапляє на стіл до цього хірурга. При цьому для того, щоб забезпечити якість медичної послуги, хірург має проводити близько 150 операцій на рік», — наголосив Віктор Ляшко під час зустрічі з керівниками медичних закладів Золочівського району.

  Вирішити це питання можна через ефективне управління спроможною мережею в межах госпітального округу та госпітального кластера. Створення єдиного медичного простору дозволить якісно будувати маршрути пацієнта, уникнути дублювання послуг на одній території та створити оптимальне навантаження на медичних працівників.