• In English
 • Віктор Ляшко: Медична евакуація, ментальне здоровʼя та євроінтеграція – ключові напрями співпраці України та Єврокомісії
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 18 вересня 2023 року о 14:30

  Медична евакуація, ментальне здоровʼя та євроінтеграція – ключові напрями співпраці України та Єврокомісії. Про це йшлося під час онлайн-зустрічі Міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка зі Стеллою Киріакідес, єврокомісаром із питань охорони здоровʼя та безпеки харчових продуктів.

  «Хочу подякувати Європейській комісії за незмінну підтримку та оперативну реакцію на ті виклики, які постають перед нашою медичною системою внаслідок повномасштабної війни. Разом ми долаємо їх та рухаємося вперед, спільно працюючи над актуальними питаннями сфери охорони здоровʼя. Нещодавній Сателітний саміт міністрів охорони здоровʼя з усього світу, що відбувся в межах Третього саміту перших леді та джентльменів, ще раз підтвердив, що ми маємо багато тем для спільної роботи задля збереження здоровʼя людей у всьому світі», – зазначив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. 

  Під час зустрічі обговорили продовження роботи програми медичної евакуації постраждалих внаслідок війни українців до клінік країн Європи та їх повернення до України після проходження лікування. Завдяки злагодженій взаємодії вже вдалося направити на лікування та/або реабілітацію за кордон близько 4 тисяч українців, серед яких 650 – це постраждалі діти з травмами та з онкологічними захворюваннями.

  Також Міністр акцентував на важливості теми ментального здоровʼя, яка була ключовою на Третьому саміті перших леді та джентльменів. Наразі в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської реалізується Всеукраїнська програма ментального здоровʼя. Її мета – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. Дбати про нього – настільки ж важливо, як і  про фізичне здоров’я. Під час зустрічі були досягнуті домовленості про реалізацію спільних проектів в сфері психічного здоровʼя в рамках взаємодії з Єврокомісією. 

  Що стосується євроінтеграційних процесів, то наразі виокремлені такі ключові напрями спільної роботи: громадське здоровʼя та транскордонні загрози, медичні послуги та безпека біоматеріалів, фармацевтична галузь. 

  Віктор Ляшко подякував Єврокомісару за долучення України на рівних умовах із країнами ЄС до участі у програмі «EU4Health». За понад рік після підписання відповідної угоди між Україною та Європейським Союзом вже вдалося почати реалізацію 9 проєктів, що є значною підтримкою для українських інституцій, які працюють в сфері охорони здоровʼя.

  Нагадаємо, нещодавно делегація МОЗ відвідала Брюссель з робочим візитом до Єврокомісії та її профільних директоратів, аби налагодити прямі контакти з ЄС та визначити основні пріоритети євроінтеграційної політики фармацевтичної сфери.