• In English
 • Виконавча рада ЮНЕСКО рішуче засудила агресію рф та Білорусі проти України 
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 16 березня 2022 року о 17:57

  15-16 березня 2022 року відбулася Сьома спеціальна сесія Виконавчої ради ЮНЕСКО, під час якої відбулось ухвалення рішення «Поточна ситуація в Україні в усіх аспектах мандату ЮНЕСКО».
  Із 58 країн, які входять до загального складу цього керівного органу Організації, 33 країни проголосували «за», 20 – утрималися, 4 – були відсутні під час голосування, рф – проголосувала «проти». 
  У своєму рішенні Виконрада ЮНЕСКО, зокрема, підтвердила відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
  Керівний орган рішуче засудив збройну агресію рф за підтримки Білорусі проти України в порушення Статуту ООН та відзначив зобов'язання всіх держав утримуватися у своїх міжнародних відносинах від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави, закликав вирішувати міжнародні суперечки мирними засобами.
  Підкреслюючи, що застосування військової сили росією проти України прямо суперечить статті I Статуту ЮНЕСКО, члени Виконради звернулися з вимогою негайного припинення росією будь-якого військового впливу чи заподіяння ще більшої шкоди цивільному населенню, дітям, молоді, вчителям, працівникам сфери освіти або навчальним закладам та університетам. 
  У рішенні також міститься вимога негайно припинення рф наступу проти Україну з метою гарантування захисту від подальшого заподіяння шкоди природній, архітектурній та рухомій культурній спадщині України у всіх її формах відповідно до Конвенції 1970 року Про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та  передачі права власності на культурні цінності, Гаазької конвенції 1954 року Про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту тощо. 
  Вдячні усім партнерам з числа держав-членів Виконарди ЮНЕСКО за ініціативу скликання спеціальної сесії, підготовку проекту рішення та мобілізацію зусиль з метою його ухвалення. 
  Це рішення Виконради є важливою складовою міжнародної відповіді на російську агресію проти нашої держави. За умов, коли поряд із значними людськими втратами, ми спостерігаємо нищівне руйнування пам’яток історії, культури та архітектури, освітніх, наукових та культових закладів, як Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО висловлюю вдячність за готовність Організації розробити програму екстреної допомоги Україні у сферах компетенції ЮНЕСКО.