• In English
 • Виконання Угоди про реадмісію осіб між Україною та ЄС є одним із найефективніших у порівнянні з виконанням аналогічних Угод між ЄС та іншими державами
  Державна міграційна служба України, опубліковано 06 вересня 2019 року о 14:37

  6 вересня 2019 року в м. Києві відбулося чергове Дванадцяте засідання Спільного комітету з питань реадмісії «Україна – ЄС», що проводиться відповідно до статті 15 Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб.

  Виконання Угоди про реадмісію осіб між Україною та ЄС є одним із найважливіших показників дотримання Україною її зобов’язань із дотримання вимог безвізового режиму з ЄС. 

  Під час заходу сторони підтвердили, що частка повернень осіб в Україну продовжує перевищувати 80%. Це засвідчує, що виконання Угоди Україною є одним із найефективніших у порівнянні з виконанням аналогічних Угод між ЄС та іншими державами.

  Представники європейських країн вказали на високий рівень взаємодії з Україною не тільки в сфері реадмісії, а й загалом у сфері міграції осіб.

  Голова Міграційної служби Максим Соколюк, який являється і Головою української частини Спільного комітету з питань реадмісії підкреслює, що актуальність угод про реадмісію залишається високою, адже політичні та економічні зміни в світі, що викликали зростання міграції, в тому числі неврегульованої, все ще займають неабияке місце в суспільному житті.

  Міграційна служба у тісній взаємодії з іншими компетентними органами влади й надалі докладатимуть максимум зусиль для ефективної реалізації цієї Угоди, оскільки належне виконання своїх міжнародних зобов’язань перед європейським співтовариством є одним із пріоритетів міграційної політики нашої країни.

  Спільний комітет з питань реадмісії на сьогодні є основним інструментом, який використовується як українською, так і європейською стороною для оцінювання імплементації Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб.

  За результатами засідання обидві сторони зазначили, що зустріч підтвердила високий рівень виконання Угоди українською стороною.

  Участь у засіданні взяли від української сторони – представники Державної міграційної служби, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Адміністрації Державної прикордонної служби та Міністерства фінансів; від сторони ЄС – представники Європейської Комісії, а також ряду зацікавлених європейських країн, а саме, Польщі, Нідерландів, Німеччини, Швеції, Бельгії, Румунії, Естонії, Австрії, Греції, Латвії та інші.