• In English
 • Військову підготовку, за стандартами Альянсу, пройшли майже 20 тисяч військовослужбовців ЗС України, – Міністр оборони України Степан Полторак
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 квітня 2019 року о 17:07

  У рамках свого виступу на 12-му Київському безпековому форумі Міністр оборони України Степан Полторак повідомив про ефективність та чисельність навчань, які відбуваються між військовими з країн НАТО та українськими військовослужбовцями.

  «Сьогодні ми з моїм колегою – Міністром охорони краю Литовської Республіки – підписали Меморандум про постійне знаходження спеціалістів Литви в Україні для того, щоб проводити спільні тренування і навчання. Так, завдяки нашим партнерам по НАТО у нас на постійній основі знаходяться спеціалісти зі США, Великої Британії, Литви й інші спеціалісти, які допомагають нам готувати висококваліфікованих військових. Таку військову підготовку, за стандартами Альянсу, пройшли майже 20 тисяч військовослужбовців ЗС України», – зазначив Степан Полторак.

  Він наголосив, що чисельність навчань, які Збройні Сили України проводять спільно з партнерами Альянсу, збільшилась в десятки разів.

  «Великим досягненням нашої сумісності є наша спільна Литовсько-Польсько-Українська бригада імені Великого гетьмана Костянтина Острозького, де на сьогодні керівник бригади – полковник Збройних Сил України. Де ми перевіряємо наш курс, звіряємо нашу сумісність, перевіряємо наші можливості, перевіряємо, в тому числі, яким курсом ми йдемо», – повідомив Степан Полторак.

  Він наголосив, що під час сумісних навчань ми проводимо тренування особового складу.

  «Ми рухаємось вперед у питаннях, пов’язаних з взаємосумісністю, у нас сьогодні є можливість проводити спільні навчання у наших навчальних Центрах з нашими партнерами з США, Литви, Великої Британії. І це є дуже ефективно», – сказав Міністр оборони України.

  Степан Полторак також зазначив, що сьогодні у нас зброя, яку ми розробляємо або закупляємо, абсолютно інтегрована до стандартів Альянсу. Зокрема, ракетний комплекс теж повністю інтегрований до стандартів Альянсу.