• In English
 • Військовослужбовці Вінницького гарнізону здали кров для поранених бійців
  Міністерство оборони України, опубліковано 28 березня 2019 року о 16:09

  Упродовж двох тижнів військовослужбовці частин Вінницького гарнізону здавали кров для потреб поранених та хворих бійців, які проходять лікування у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону, а також для хворих Вінниччини. Процедура забору крові відбувалася на базі обласної станції переливання крові.

  «Іноді трапляється, що у певний час не вистачає якоїсь групи крові. Наприклад, зараз є дефіцит у IV групі - резус негативний, IV– позитивний, II – негативний. Тому ми звертаємося до тих, хто має бажання і не байдужий до чужої біди, щоб приходили до нас. І, на велике щастя, люди відгукуються», - розповіла головний лікар Вінницької обласної станції переливання крові Оксана Банах.

  Кров та її компоненти для військовослужбовців, які перебували у районі проведення АТО/ООС і які потребують допомоги у ВМКЦ ЦР, надаються в повному обсязі безкоштовно.

  Як зазначив начальник медичної служби Командування Повітряних Сил полковник м/с Сергій Будяк, безоплатна здача крові військовослужбовцями організовується щорічно в березні-квітні. Головна умова – відсутність хронічних і гострих захворювань. Учасникам акції надається один оплачуваний вихідний день, який можна приєднати до відпустки.

  Вже не вперше здає кров майор Ангеліна Кушнір, старший офіцер групи військово-соціальної роботи управління морально-психологічного забезпечення Командування Повітряних Сил.

  «Перший раз я здавала кров ще років 7-8 тому, – розповіла Ангеліна Кушнір, старший офіцер групи військово-соціальної роботи управління МПЗ Командування Повітряних Сил. –  Тоді випадково дізналася, що потрібна кров моєї групи чужій дитині. Потім здавала минулого року для поранених у Київському госпіталі. Цього разу, щойно командир оголосив, що потрібні добровольці, які здадуть кров для наших поранених, я одразу ж зголосилася. І раджу усім людям, які не мають протипоказань, приходити і здавати кров. Ми ніколи не знаємо, що чекає на нас завтра. І завтра ця допомога може знадобитися нашим рідним, близьким, нашим дітям і навіть нам самим».